סקירת וול סטריט 29.09.11


מגמה שלילית אפיינה היום את המסחר בארה"ב על אף  פתיחה בעליות שערים ברוב המגזרים במשק. ניתן לזקוף את עליות השערים בתחילת המסחר לחדשות המרגיעות מאירופה ולנתוני המאקרו המעודדים אשר התפרסמו היום במשק האמריקאי. קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל, הצליחה להביא לאישור הפרלמנט את הרחבת חלקה של גרמניה בחילוץ יוון לסכום של כ-213 מיליארד יורו, עלייה של כ-88 מיליארד מהתוכנית הראשונית. בארה" התפרסמו שני נתונים חשובים מאוד היום. הראשון,  התביעות לדמי אבטלה ירדו ל391 אלף תביעות, ירידה של כ-8% משבוע שעבר. בנוסף, אומדן צמיחת התוצר הועלה ל1.3%, מעל לציפיות האנליסטים. חשיבות נתונים אלו נעוצה בעובדה שהם מציינים שיפור בשני התחומים הבעייתיים ביותר במשק האמריקאי, התעסוקה והצמיחה כלכלית. נראה כי המשקעיעים האמריקאיים דווקא הולכים בעקבותיהם של המשקיעים האירופים ולא מפגינים יותר מדי אמונה בפרסומים השונים היום. תחושת אי הודאות ממשיכה לתת את אודותיה, גם בירידות השערים וגם בהתחזקותו של מדד הפחד לרמה של כ-42 נקודות. בשוק הסחורות המגמה הייתה דווקא חיובית, החוזים על הנפט ירדו עלו בכ-1% לרמה של 82.03 דולר לחבית והזהב עלה בכ-0.1% לרמה של 1617 דולר לאונקיה.לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים נסחרים במגמה מעורבת: הנסד"ק יורד בכ- 0.55% הדאו ג'ונס עולה בכ-1.1% והs&p500 עולה בכ-0.75%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התביעות לדמי אבטלה ירדו לרמה של כ-391 אלף תביעות. ירידה של כ-8% משבוע שעבר. זוהי הרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל.
 האומדן האחרון של הפדרל ריזרב לצמיחת התמ"ג לרבעון השני של השנה עלה ל1.3%. נתון זה הפתיע את ציפיות האנליסטים שעמדו על כ1.2% בלבד.
 מדד מכירות הבתים ירד ל88.6 נקודות לחודש אוגוסט. זוהי ירידה יחסית לחודש יולי, אז עמד המדד על כ-89.7 נקודות.


 חדשות בולטות


 חברת המדיה נטפליקס (NFLX) ממשיכה להציג ירידות שערים חדות. מניית החברה יורדת היום בכ11%.
 קרדיט סוויס (CS) השוויצרית, מובילה את מניות הבנקים בהתאוששותם עקב אירועי היום באירופה. מניית החברה עולה בכ-7.3%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.957%

 

מועד עריכת הסקירה:  29/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד