סקירת וול סטריט 27.09.11


יום המסחר בוול סטריט התאפיין במגמת עלייה בכל הסקטורים במשק. נראה כי תחושת העידוד בשווקים נובעת מכמה הודעות אשר פורסמו היום גם מבית וגם מחוץ. השווקים באירופה נתנו את הטון למשק האמריקאי כאשר הציגו עליות שערים חדות בעקבות הודעתה של יוון על אישור רפורמת מס חדשה בעזרתה תצליח המדינה לעמוד ביעדי התקציב אשר הציבה בפניה קרן המטבע העולמית כדי לקבל את השלב השני בתוכנית החילוץ שלה בגובה של כ-8 מיליארד אירו. סיבה נוספת הינה הצלחתה של איטליה בהנפקת האג"ח בגובה 14.5 מיליארד אירו אשר ביצעה היום. ההנפקה הוגדרה כהצלחה גדולה אל אף שבוצעה בתשואה גבוהה מהצפוי. חדשות טובות הציפו גם את המשק האמריקאי. ראשית,  מדד קייס שילר המודד את רמת מחירי הדיור ירד ב4.1% בלבד השנה תוך שהוא מציג עלייה של כ-0.9% במהלך חודש יולי. ירידה שנתית זו נמוכה מציפיות האנליסטים. בנוסף מדד ביטחון הצרכנים אשר נותן אינדיקציה טובה לפעילות הצפויה במשק עולה לרמה של 45.4 נקודות. מניות הבנקים ממשיכות את מגמת העלייה מאתמול הנובעת מהתאוששות השווקים באירופה ובאסיה. מגזר הפיננסים עולה בעקבות כך בכ-1% בממוצע. שוק הסחורות חוזר להיצבע בירוק אחרי שבוע של ירידות, החוזים על הזהב עולים בכ-2% והכסף עולה בכ-5.1%. לקראת סיום המסחר נרגעת מעט הנטייה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ- 1.2% הדאו- ג'ונס עולה בכ-1.34% וה-s&p500  עולה בכ-1.1%. 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד "קייס שילר" אשר בודק את מחירי הדיור ב-20 הערים הגדולות בארה"ב עלה בחודש יולי בכ-0.9%, עלייה זו הורידה את הירידה השנתית ל4.1% בלבד. כ0.4% פחות מצפי האנליסטים
 מדד אמון הצרכנים עלה בחודש אוגוסט לרמה של כ-45.4 נקודות, עלייה של כ-0.3 נקודות מחודש שעבר.


חדשות בולטות


 אפל (AAPL) פירסמה היום רשמית שתציג את האייפון החדש במהלך שבוע הבא. פרסום לא הספיק כדי להשאיר את מניית החברה בעליות בעקבות הירידה במכירות האייפד שדווחה אתמול. המניה ירדה בכ-0.9%
 הבנק השוויצרי קרדיט סוויס (CS) מוביל את התאוששותו של מגזר הפיננסים עם עלייה של כ-5%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 2.015%

 


מועד עריכת הסקירה:  27/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד