סקירת וול סטריט 23.09.11


יום המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. אתמול נסגר המסחר בירידות שערים חדות אשר היוו את תגובת השוק לנאומו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי שהכריז על תוכנית הטוויסט, מטרת תוכנית זו היא להוזיל את הריביות על ההלוואות לטווח הקצר ובכך לעודד את הצמיחה בארה"ב,כאמור תגובת השוק למהלך זה הייתה ירידות חדות אשר התחילו מיד לאחר סיום הנאום והמשיכו אתמול לכול אורך יום המסחר. חוסר הוודאות ממשיך להיות גבוה וכראיה ניתן לראות את מדד הפחד שטיפס בחדות בימים האחרונים.כאמור המסחר היום התאפיין במגמה מעורבת, הסנטימנט השלילי של הימים האחרונים ממשיך להעיב על השווקים. המסחר באירופה התנהל במרבית היום בטריטוריה השלילית כאשר חברת הדירוג מוד'יס חותכת את האשראי של 8 בנקים יוונים ב-2 דרגות לאור החשיפה של אותם בנקים לאג"חים של ממשלת יוון. מנגד ראשי הכלכלה העולמית מתגייסים במטרה לנסות להרגיע את העצבנות הרבה בשווקים והתאם לרוח זו פורסמו היום מספר הצהרות.מנהיגי ה-G20 פרסמו הצהרה לפיה יפעלו יחד במטרה "לשמור על היציבות הכלכלית,להחזיר את הביטחון בשווקים ולתמוך בצמיחה הכלכלית בגוש היורו". כריסטין לגאד יו"ר קרן המטבע הבין לאומית הדגישה היום בראיון לרשת בלומברג את חשיבות שיתוף הפעולה בין הבנק המרכזי האירופי ה-ECB לבין המדינות השונות, תפקיד הבנק המרכזי להמשיך ולספק מימון לבנקים וכלכלות בגוש היורו ובמקביל תפקיד הממשלות והפרלמנטים במדינות גוש היורו להעביר וליישם חוקים לבלימת משבר החובות המתפתח. באותו ראיון שידרה יו"ר קרן המטבע הבין לאומי אופטימיות זהירה כשאמרה: "אנחנו ביחד במשבר הזה ונצליח לפתור אותו ביחד".שר האוצר האמריקאי טים גייטנר התייחס גם הוא למצב באירופה והעריך כי אנחנו גוש היורו ינקוט באמצעים נוספים במטרה להילחם במשבר החובות בתקופה הקרובה. לקראת סיום המסחר מתגברת הנטייה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ- 1.1% הדאו- ג'ונס עולה בכ-0.35% וה-s&p500  עולה בכ-0.35%. 

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא היו אירועי מאקרו בולטים היום.


חדשות בולטות


 ענקית המחשבים HP (HPQ) הציגה היום את המנכ"לית החדשה של החברה, מג וויטמן, מניית החברה ירדה כ-2.1% במהלך המסחר היום בתגובה למינוי.
 הבנק השוויצרי UBS (UBS) עולה בכ-5.8% ומציג סימני התאוששות ראשונים מפרשיית המעילה של אחד מסוחריה בלונדון אשר בעקבותה נאלץ הבנק למחוק 2.3 מיליארד דולר.
 קומברס (CMVT) חזרה להיסחר בנאסד"ק אחרי שהצליחה להגיש את כל הדו"חות הדרושים. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-4.1%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעליות עם תשואה של כ- 1.8080%

 


מועד עריכת הסקירה:  23/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד