סקירת וול סטריט 22.09.11


המסחר בוול סטריט התנהל לאורך כל יום המסחר במגמה שלילית. נראה כי תכניתו של נגיד הבנק המרכזי האמריקאי, ברננקי, אשר קיבלה את הכינוי "OPERATION TWIST"  ומטרתה העיקרית היא להוזיל את הריביות אשר נגבות על הלוואות לטווח זמן קצר. נראה כי ה"טוויסט" של ברננקי לא תרם להרגעת רוחם של המשקיעים אשר סבורים ברובם שהכלכלה האמריקאית קרובה מאוד למיתון ולכן הגיבו במימושים עוד בטרום המסחר. בנוסף להודעת הבנק, ניתן לזקוף את התדרדרות השווקים גם לאירועים נוספים שהתרחשו היום במשק האמריקאי, האחד, הורדת הדירוג של חברת מודי'ס לשלושת הבנקים מהגדולים בארה"ב : סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה ווולס פרגו בעקבות הסיכון הרב הטמון בהשקעותיהם הנרחבות באירופה. האירוע השני הינו פרסומן השבועי של התביעות לדמי אבטלה אשר פעם נוספת עברו את תחזיות האנליסטים. גם המצב באירופה אינו מסמן טובות, הבורסות הגדולות באירופה סיימו בירידות שערים חדות בעקבות איומי קריסתה של יוון אשר הופכים מציאותיים יותר בכל יום שחולף והתגובות הפושרות להודעות מאמריקה. הפסימיות הרבה במשק נתנה את אותותיה כאשר "מדד הפחד" (VIX) זינק אל מעבר ל43 נקודות. ירידות השערים אשר שטפו את כל המגזרים במשק האמריקאי לא פסחו גם על חוזי הסחורות. החוזים על הנפט צונחים בכ-6.5% והזהב יורד בכ-3.7%. לקראת סיום, המסחר ממשיך במגמה שלילית: הנאסד"ק ירד בכ-3.2% הדאו ג'ונס יורד בכ-3.5% וה-s&p500  יורד בכ-3.1%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע הקודם בארה"ב פורסמו היום והצביעו על 423 אלף דורשי דמי אבטלה. מדובר בשיפור ביחס לנתון הקודם אשר עמד על 432 אלף דורשי אבטלה.
 מדד האינדיקטורים המובילים לחודש אוגוסט אשר פורסם היום הצביע על עלייה של 0.3%. בחודש יולי עלה מדד זה בכ-0.1%. צפי הכלכלנים היה כי מדד זה יעלה בחודש אוגוסט בכ-0.5%.


 חדשות בולטות


 מניית ענקית הפיננסים סיטי גרופ (C) צוללת בכ-6% לאחר שסוכנות הדירוג מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של הבנק לטווח קצר.
 חברת השילוח הבין לאומי פדאקס (FDX) דיווחה כי היא משנה את תחזית הרווחים שלה לשנה הקרובה. תחזית הרווח הצפוי למניה ירדה בכ-10 סנט.כתוצאה מכך ירד מניית החברה בכ-8%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.715

 


מועד עריכת הסקירה:  22/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד