סקירת וול סטריט 21.09.11


המסחר בוול סטריט התאפיין היום בתנודתיות רבה,השוק הגיב בעצבנות לכול שביב מידע שפורסם במהלך היום, כאשר עיקר צומת הלב הופנתה לעבר נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי המשקיעים המתינו בדריכות לפרסום הצעדים שבהם ינקוט הבנק המכרזי במטרה לתמוך בכלכלה האמריקאית המדשדשת והנגיד לא אכזב והכריז על השקת תוכנית לרכישת אג"ח ארוכות טווח בהיקף של כ- 400 מיליארד דולר אל מול מכירה של אג"ח קצרות טווח מטרת המהלך שנקרא "OPERATION TWIST" היא להוריד את התשואות על אגרות החוב ארכות הטווח של ממשלת ארצות הברית ובכך להוזיל את הריביות אשר נגבות על הלוואות לטווח זמן דומה כגון הלוואות לעסקים קטנים, הלוואות לסטודנטים, משכנתאות וכדומה.תגובת השוק לפרסום התוכנית ולפרסום המוקדם יותר של שער הריבית (אשר נותרה ללא שינוי ברמה של 0%-0.25%) הייתה מעורבת תחילה השוק הגיב בירידות שערים שהלכו והתמתנו ואף עברו לעליות קלות בשעת המסחר האחרונה עליות אלה לא הצליחו להחזיק וסופו של יום המגמה השלילית היא שנתנה את הטון.בגזרה היוונית פורסם היום כי המדינה אישרה את חבילת קיצוצים ואף הרחיבה אותה.במסגרת תוכנית הצנע שהמדינה מנסה ליישם יורחבו הקיצוצים במגזר הממשלתי ומספר עובדי המדינה שתקניהם יקוצצו עתיד לגדול, בנוסף המדינה תקצץ בתשלומי הפנסיה שהיא משלמת, כול זאת במטרה לעמוד ביעדים שהוגדרו לה במסגרת תוכנית הסיוע על ידי קרן המטבע הבינלאומית והאיחוד האירופי ובכדי להרגיע במקצת את המשקיעים אשר ציפו כי המדינה תגיע למצב של חדלות פירעון כבר בימים הקרובים. המסחר בסחורות התאפיין היום בירידות שערים, החוזים על הנפט ירדו בכ-1.4% לרמה של כ- 85.7 דולר לחבית, הזהה ירד גם הוא ושווי אונקיה אחת נסחר לפי 1,793 דולר. לקראת סיום המסחר המגמה המעורבת קיבלה כיוון שלילי והמדדים המובילים עברו להיסחר בטריטוריה השלילית: הנאסד"ק ירד בכ-2% הדאו ג'ונס יורד בכ-2.5% וב-s&p500  יורד בכ-2.9%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הריבית נשארה ללא שינוי, בין 0% - 0.25%.
 מכירות הבתים מיד שנייה לחודש אוגוסט צמחו ב7.7% לעומת חודש שעבר. בחודש זה נמכרו                                           כ-5.03 מיליון בתים, הרבה מעבר לציפיות האנליסטים.


 חדשות בולטות


 בנק אוף אמריקה מסיים את היום בירידה של כ-7.2% בעקבות הורדת דירוג האשראי שלו על ידי חברת מודי'ס.
 חברת הטכנולוגיה אומניויז'ן (OVTI) עולה ב1.1% בעקבות שמועות שחיישן המצלמה שלה יהיה חלק מהאייפון 5, אשר צפוי לצאת בקרוב.
 ענקית המחשבים HP (HPQ) הודיעה כי תבחן את פיטורי מנכ"ל החברה לאחר כ-11 חודשים בלבד בתפקיד. מניית החברה עולה בכ-6.6% בתגובה לידיעה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.875%

 


מועד עריכת הסקירה:  21/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד