סקירת וול סטריט 20.09.11


המסחר בניו-יורק נפתח בירידות שערים אך כעבור זמן קצר השתנתה המגמה והתחילו להירשם עליות אשר השאירו את המדדים בירוק לאורך רוב היום. לקראת סוף המסחר התחילה מגמה מעורבת בעקבות האירועים הרבים,מקומיים וגלובליים, אשר שטפו את המשק במהלך היום. אינדיקציה חיובית התקבלה מיוון היום כאשר משימתה לגיוס הון על ידי הנפקת אג"ח עברה בהצלחה. גיוס ההון מאפשר לה להחזיר חלק מחובות הריבית הכבדים שלה. מהלך זה נתפס בעיניי האנליסטים כצעד ראשון לקראת התאוששות. נדמה כי נתון זה הרגיע את המשקיעים מעט והצליח להאפיל על הודעת חברת מודיס על הורדת דירוג האשראי של איטליה. נראה שעל אף ידיעות אלה, רוב תשומת הלב של המשקיעים מופנית לועידת הפדרל ריזרב אשר התכנסה היום וצפויה להסתיים מחר עם נאומו של יו"ר הפד, בן ברננקי. ישנם חילוקי דעות בין הכלכלנים במשק בנוגע לשאלה האם ראשי הבנק יחליטו לבצע תכנית חילוץ שלישית (QE3) או ינקטו בצעדים מתונים יותר לטובת המרצת המשק האמריקאי. נתוני הבנייה אשר התפרסמו היום הציגו נתונים מאכזבים לטווח הקצר כאשר נתון התחלות הבניה ירד בכ-5% אך נדמה כי ישנה ציפייה לשיפור עתידי עם תוצאותיו של פרסו אישורי הבנייה אשר עלה ב3.2% לשיא מאז דצמבר האחרון. החוזים על הזהב עולים היום בכ-1.8% לאחר יומיים רצופים של ירידות. לקראת סיום נשמרת המגמה המעורבת: הנאסד"ק יורד בכ-0.85%  הדאו ג'ונס עולה ב-0.1% וה s&p500 יורד 0.15%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון התחלות הבנייה ירד בכ-5% ל571 אלף. זוהי ירידה של כ29 אלף מנתוני חודש יולי.
 אישורי הבנייה העתידיים עלו החודש בכ-3.2% לשיא מאז דצמבר של כ-620 אלף. נתון זה עבר את ציפיות האנליסטים בכ3%


 חדשות בולטות


 אפל (AAPL) הציגה תוכנית להשקת שתי אייפונים חדשים. מניית החברה שברה את שיא כל הזמנים עם מחיר של  $422 למניה. לאחר מכן המניה מעט ירדה  וסיימה את היום בעליה של כ-0.4%
 חברת המדיה נטפליקס (NFLX) יורדת בכ-9.4% בעקבות הודעת החברה על פיצול תחום הפעילות שלה לשני חברות. האחת תתמקד בשירות הסרטים בדואר והשנייה בשירות המדיה באינטרנט.
 נובל אנרג'י (NBL) התחילה את קידוחיה היום בבלוק 12 אשר בשטחה של קפריסין אל אף האיומים מצד טורקיה. החברה קיבלה המלצת קנייה גבוהה בכ-50% מערכה הנוכחי. מניית החברה מגיבה בעליות של כ-2.5%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעליה עם תשואה של כ- 1.951%

 


מועד עריכת הסקירה:  20/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד