סקירת וול סטריט 19.09.11


המסחר נפתח היום בירידות חדות בעקבות החששות ההולכים וגוברים מחדלות הפרעון של יוון וגם מירידות השערים אשר נרשמו בבורסות הגדולות באירופה. חוסר היכולת להגיע להחלטה משמעותית בועדת שרי האוצר האירופים שהתקיימה ביום שישי האחרון רק מגבירה את אי הודאות השוררת בשווקים האירופים והאמריקאיים כאחד. מגזר הפיננסים נפגע בצורה הקשה ביותר מאירועי היום עם ירידות של כ-2.5% בממוצע בעקבות הנפילה החדה של מניות הבנקים האירופים הנסחרות בבורסות האמריקאיות. נדמה כי אל אף הירידות במהלך המסחר, עיני המשקיעים נשואות לועידת הבנק המרכזי אשר תתקיים ביומיים הקרובים וגולת הכותרת הינה נאומו של יו"ר הבנק, ברננקי, אשר יחתום את האסיפה. בנאום זה צפוי הנגיד להודיע האם בכוונת הבנק לבצע תכנית חילוץ שלישית (QE3). נתון נוסף אשר נראה כי מעט עצר את ההידרדרות היום הינו נאומו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אשר ממשיך היום בניסיונותיו לשיקום הכלכלה האמריקאית על ידי הצגת תכניתו להורדת הגרעון התקציבי בכ-3 טריליון דולר בעשר שנים הקרובות. מימון התכנית יתבצע בעיקר ע"י רפורמות מס תוך התמקדות בעשירי המדינה. החוזים על הזהב יורדים אף הם בכ-1.5% בעקבות מימוש חוזים בהיקף גבוה מהרגיל בבורסות הסחורות האמריקאיות לצורך מימון בעיות הנזילות הפוקדות את אירופה. לקראת סיום נשמרת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנאסד"ק יורד בכ-0.2%  הדאו ג'ונס יורד בכאחוז וה s&p500 יורד בכאחוז גם כן.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד שוק הדיור של איגוד הקבלנים ירד בנקודה לרמה של 14 נקודות. תוצאה זו הפתיעה את מרבית האנליסטים אשר ציפו שהמדד יישאר ללא שינוי.


 חדשות בולטות


 הבנק השוויצרי קרדיט סוויס (CS) מוביל את הירידות של בנקי העולם היום עם ירידה של כ-7.3%.
 אפל (AAPL) מעוררת עניין רב ומניית החברה עולה בכ-2.7% בעקבות פרסומים על השקת שני דגמים חדשים של אייפון במזרח הרחוק.
 נובל אנרג'י התחילה את קידוחיה היום בבלוק 12 אשר בשטחה של קפריסין אל אף האיומים מצד טורקיה. מניית החברה מגיבה בירידות של כ3%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.935%

 


מועד עריכת הסקירה:  19/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד