סקירת וול סטריט 15.09.11


המסחר נפתח במגמה מעורבת לאור נתוני המאקרו המאכזבים אשר פורסמו היום.האחד, עליית התביעות לדמי אבטלה באחוז ניכר והשני, מדד האמפייר סטייט אשר התפרסם היום ובישר על האטה נוספת בפעילות היצרנית. בהמשך היום המשק עבר לעליות שערים ונשאר במגמה זו לאורך שאר יום המסחר. הבנק האירופי המרכזי (ECB) והבנק המרכזי האמריקאי הכריזו היום על שיתוף פעולה במטרה לעזור לבנקים הגדולים ביבשת הנמצאים בבעיית נזילות ע"י מתן דולרים. עזרה זו של האמריקאים מצטרפת לתכניות שר האוצר האמריקאי, גייטנר, לזירוז תכניות החילוץ לכלכלות אירופה החלשות. שיחת הועידה שהתקיימה אתמול בלילה בין נציגי גרמניה, צרפת ויוון נשאה תוצאות מעודדות לשווקים האירופאים . ראשי הממשלה הודיעו שבכל מקרה יוון תישאר באיחוד אל עף הסיכון הרב הטמון בכך. עושה רושם כי ההודעות האחרונות מאירופה מרגיעות מעט את אי הודאות אשר שררה בשווקים האמריקאיים בימים האחרונים ולראיה, רוב הסקטורים הגדולים במשק אכן סיימו את יום המסחר בעליות שערים וסממן נוסף הינו ירידת מחירי החוזים על הזהב בכ-2.5% במהלך היום. מגזר המוצרים בני קיימא הוביל את עליות היום עם עלייה ממוצעת של כ-2.5% כאשר ג'נרל אלקטריק (GE) וסימנס (SI) מציגות עליות גבוהות מהממוצע. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנאסד"ק עולה בכ-1.3%  הדאו ג'ונס עולה בכ- 1.6% וה s&p500 עולה בכ- 1.7%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 דרישות האבטלה עלו לכ428 אלף תביעות, 11 אלף יותר מאשר בשבוע שעבר.
 ממד המחירים לצרכן עולה בכ-0.4% בחודש אוגוסט, כ-0.2% יותר מהציפיות
 מדד הייצור של פילדלפיה ירד בספטמבר בכ-17.5 נקודות. זהו חודש רביעי שמדד זה מראה ירידה בייצור.


 חדשות בולטות


 הבנק השוויצרי UBS) UBS) יורד בכ-10% עקב דיווח על הפסד של כ-2 מיליארד דולר עקב פעולה לא מאושרת של אחד הסוחרים שלהם בבורסה בלונדון.
 נטפליקס (NFLX) הורידה את צפי הרווחים של החברה וכתגובה מניית החברה ירדה בכ-19%
 יאהו (YHOO) עולה בכ-2% בעקבות שמועות על הצעה לרכישת גרעין השליטה בחברה.
 מחירי החוזים על הזהב יורדים בכ-2.4% לשער של 1779 דולר לאונקיה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוזרת חזרה למעל גבול ה2% תשואה, ל- 2.085%תשואה.
 החוזים על הנפט עולים בכ-0.4% לשער של 89.28

 

 


מועד עריכת הסקירה: 15/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד