סקירת וול-סטריט 14.09.2011

 
המסחר בוול סטריט התנהל רוב היום במגמה חיובית לאחר ירידות שערים קלות בתחילת המסחר. נראה כי עיני המשקיעים עדיין נשואות למתרחש בשווקי אירופה. תחושת האי ודאות אשר שררה בשווקים בימים האחרונים מעט דועכת היום עם ירידת "מדד הפחד" (VIX) בכ-6%. סיבה נוספת הינה עליות השערים בשווקים האירופים היום בעיקר בזכות הפרסום על שיחת הועידה בין ראשי המדינות החזקות ביותר מבחינה כלכלית בגוש האירופי: צרפת וגרמניה לבין ראש ממשלת יוון בנוגע לתכנית להצלת מדינתו מקריסה כלכלית. בנוסף, שר האוצר האמריקאי, גייטנר, חיזק את דעתו של הנשיא אובמה והצהיר היום ,לפני פתיחת המסחר, על החשיבות הרבה בשיפור המצב בשווקי אירופה.      נתונים נוספים אשר פורסמו היום וחוזרים ומדגישים את הקשיים הרבים שבהם עומדים שווקי אירופה: האחד, אישור הבית העליון האיטלקי על תכנית קיצוצים בגובה 54 מיליארד אירו והשני, הורדת דירוג האשראי לשניים מהבנקים הגדולים בצרפת למרות ההודעה טענות הבנקים ליציבות כלכלית .          כמה נתוני מאקרו מהמשק האמריקאי: נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אוגוסט נותרו ללא שינוי, אינדיקציה נוספת לחוסר הצמיחה בכלכלה האמריקאית. בנוסף, מלאי חביות הנפט לחודש אוגוסט הצביע על ירידה של 6.7 מיליון חביות, הרבה מעבר למצופה. מחירי החוזים על הנפט ירדו בכ-1.2% מיד לאחר הפרסום ונשארו בשער זה לאורך שאר היום. מגזר הטכנולוגיה הציג עליות של כ-1.5% בממוצע כאשר ענקיות התחום, אינטל (INTC), אפל (AAPL) ומיקרוסופט (MSFT) מציגות עליות שערים גבוהות מהממוצע. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנאסד"ק עולה בכ-1.5%  הדאו ג'ונס עולה בכ- 0.4% וה s&p500 עולה בכ- 0.9%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אוגוסט נשארו ללא שינוי לעומת צפי לעלייה של כ-0.2%
 הנתונים על מלאי הנפט הצביעו על ירידה של כ-6.7 מיליון חביות. צפי הירידה היה רק 3 מיליון.


 חדשות בולטות


 חברת סאן דיסק (SNDK) ממשיכה לעלות בעקבות דיווחים על שווי קניה אטרקטיבי. מניית החברה עולה בכ-4%
 ענקית המחשבים דל (DELL) הכריזה היום על קנייה עצמית של מניות בשווי 5 מיליארד דולר. מניית החברה עולה בכ-3.3%.
 מניית חברת טבע (TEVA) עולה בכ-0.4% בעקבות הסרתה של האזהרה על המפעל בירושלים בידי הFDA . ותוכניות ההשקעה אשר החברה מפרסמת היום
 מחירי החוזים על הזהב יורדים בכ-0.5% לשער של 1831 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוזרת חזרה למעל גבול ה2% תשואה, ל- 2.011%תשואה.
 החוזים על הנפט יורדים בכ-1.2%% לשער של 89.15

 

 


מועד עריכת הסקירה: 14/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד