סקירת וול סטריט 12.09.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום בצורה תנודתית מאוד, המדדים המובילים זיגזגו בין עליות לירידות שערים לאורך כל יום המסחר. נראה כי אירועי הימים האחרונים באירופה, החל מהתפטרותו של חבר דירקטוריון הבנק המרכזי באירופה בעקבות סכסוך על תכניות העתיד של הבנק וכלה באי מציאת פתרון לבעיות החוב היווניות אשר גרמה לגרמניה להכין תוכנית לחילוץ משקיעיה במקרה ויוון אכן תגיע למצב של קריסה הם אלה שנתנו את הטון במהלך המסחר. בנוסף למתרחש באירופה, צפי הצמיחה העתידי של הכלכלה האמריקאית לפי סקר איגוד העסקים אשר פורסם היום הצביע על צמיחה נמוכה מהצפוי לשנה זו. נתון מאכזב זה נזקף לחובת אי הגידול בהוצאות הצרכנים אשר מרכיבות כ- 70% מהצמיחה האמריקאית. נתוני היום רק הגבירו את אי הודאות השוררת בקרב המשקיעים בימים האחרונים, נתון אשר ממחיש תחושה זו  הינו "מדד הפחד" (VIX) אשר במהלך היום כבר הגיע לעליות של כ-12% ועומד לקראת סיום על עלייה של כ-6%. סקטור הפיננסים נפגע בצורה קשה במהלך היום עם ירידות ממוצעות של כ-2%  בין השאר בעקבות הודעתה של בנק אוף אמריקה (BAC) על פיטוריהם של 30 אלף עובדים במטרה לקצץ 5 מיליארד דולר מדי שנה ועקב ירידות השערים החדות של הבנקים האירופאיים אשר נסחרות בבורסות השונות בארה"ב. הנשיא אובמה מנסה להוריד את המתח הרב בשווקים ושאיפתו היא להעביר עוד היום בקונגרס את תוכניתו לשיקום שוק העבודה. אפקט נוסף לחששות הקריסה של יוון הוא המשך ירידת התשואה על האג"ח לעשר שנים לשפל חדש. החוזים על הנפט מתקנים מעט את הירידות של השבוע האחרון עם עלייה של כ-1.2%. לקראת סיום והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנאסד"ק עולה בכ-1.1%, הדאו ג'ונס עולה  וה s&p500 עולים בכ-0.7%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 סקר איגוד העסקים צופה צמיחה של 1.7% השנה לעומת התחזית לצמיחה של 2.8%. בנוסף, הוצאות הצרכנים לא צפויות לצמוח במהלך השנה הקרובה.


 חדשות בולטות


 הנהלת בנק אוף אמריקה (BAC) הודיעה על פיטורים של כ-30 אלף עובדים בעקבות קיצוץ מתוכנן של כ-5 מיליארד דולר בכל שנה. מניית החברה מגיבה בעלייה של 1%

 מניית חברת טבע (TEVA) יורדת בכ-1.5% בעקבות הודעת בית המשפט האמריקאי כי עברה על חוק הפטנטים.
 ענקית הקמעונאות אמזון (AMZN) הגיעה להסכם בבית המשפט עם מדינת קליפורניה בנוגע לחיוב המע"מ של לקוחות החברה באינטרנט. מניית החברה עולה בכ-2.4%
 מחירי החוזים על הזהב יורדים בכ-2.3% לשער של 1812 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוזרת חזרה למתחת לגבול ה2% תשואה, ל- 1.93% תשואה.
 החוזים על הנפט עולים בכ-1.74לשער של 88.76

 


מועד עריכת הסקירה: 12/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד