סקירת וול סטריט 09.09.11


המסחר התנהל על רקע נאומו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, והדיווחים האחרונים משווקי אירופה. נשיא ארה"ב הציג בנאומו מול הקונגרס תכנית אשר אם תאושר, יוקצו כ- 477 מיליארד דולר לשיקום שוק העבודה והמרצת המשק. הכספים יופנו לטובת יצירת מקומות עבודה חדשים, עידוד פרויקטים ושיפור תשתיות. תכנית זו תמומן על ידי הפחתת מסים אשר תאפשר כלכלית לחברות להעסיק עובדים נוספים. באירופה התפרסמו שני דיווחים מדאיגים : ראשית, התפטרותו של חבר הדירקטוריון בבנק האירופי המרכזי (ECB), יורגן סטארק, בעקבות חילוקי דעות לגבי תוכניות רכישת האג"ח העתידיות של הבנק ובנוסף, תכנית החירום אשר פרסמה קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל, במקרה ויוון תקרוס עקב חוסר יכולת לעמוד בחובותיה. יום המסחר התאפיין בירידות שערים לאורך כל היום ובתחושת אי ודאות אשר נתנה את אותותיה בעליית "מדד הפחד" בכ-17% אל מעל רף ה-40 נקודות. נראה כי נאומו של אובמה שמטרתו הייתה להוריד את תחושת האי שקט בשווקים לא הצליח להעפיל על המתרחש באירופה. נתון מדאיג נוסף הוא ירידת תשואת האג"ח האמריקאית לעשר שנים לשפל של 60 שנה. ירידות הורגשו לכל אורך סקטור האנרגיה אשר יורד בממוצע ב3% בעקבות ירידת החוזים על נפט בכ-2.1% והירידות בשווקים. לקראת סיום נשמרת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים חדות: הנאסד"ק יורד בכ- 2.4% הדאו ג'ונס יורד בכ- 2.7% וה s&p500 יורד גם בב-2.7%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים היום


 חדשות בולטות


 חברת הטכנולוגיה מיקרון (MU) עולה בכ-2% עקב דיווח על היותה אחת מארבע החברות עם החזר ההשקעה הטוב ביותר בבורסת ניו-יורק. המנייה כבר הייתה בעלייה של כ6% במהלך היום.
 מק'דונלדס (MCD) יורדת בכ-4.5% בעקבות פרסום נתוני צמיחה חלשים מאוד.
 חברת סאן דיסק אשר הציגה עליות שערים בולטות בשני ימי המסחר הקודמים התחילה בעליות שערים של כ-6% אך מסיימת את יום המסחר ללא שינוי.
 מחירי החוזים על הזהב עולים בכ-0.1% לשער של 1857 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוזרת חזרה למתחת לגבול ה2% תשואה, ל- 1.915% תשואה.
 החוזים על הנפט יורדים בכ-2.1%% לשער של 87.16

 


מועד עריכת הסקירה: 09/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד