סקירת וול סטריט 08.09.11


המסחר נפתח במגמה מעורבת בעקבות הציפייה הרבה בקרב המשקיעים לנאומיהם של הנשיא אובמה  ושל נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי . לאחר פתיחה מהוססת, המדדים המובילים עברו להיסחר בעליות שערים קלות בעקבות התבטאותו של שר האוצר האמריקאי, טימותי גייטנר, אשר טען כי תכנית הנשיא תהיה משמעותית מאוד ורחבת היקף. נתוני המאקרו אשר התפרסמו היום מחזקים את אי הוודאות אשר הורגשה במהלך כל יום המסחר, כאשר מספר התביעות לדמי אבטלה גדל מעבר לציפיות אך הגירעון המסחרי של ארה"ב דווקא קטן. נאומו של הנגיד, ברננקי, הוסיף לבלבול הרב השורר במשק עם אי הכרזה על החלתה של תוכנית הרחבה (3QE) ומצד שני הדגשה כי הבעיות הכלכליות בארה"ב אינן זמניות והבנק הפדרלי מחויב לפעול להמרצת השווקים. שווקי ארה"ב הגיבו בירידות לאחר הנאום והמשיכו במגמה זו לאורך שאר יום המסחר. נאומו של נשיא ארה"ב לאחר סגירת המסחר היום אשר צפוי להכריז על תכנית שיקום בסדר גודל של 300 מיליארד דולר לטיפול בבעיות בשוק העבודה אשר כוללות בתוכן את דו"ח התעסוקה העגום שהתפרסם ביום שישי האחרון. עיני המשקיעים נשואות להיום בלילה ותגובותיהם ייחשפו עם פתיחת המסחר מחר. בשוק הסחורות החוזים על הנפט יורדים בכ-0.5% לאחר שהתפרסם היום שמלאי הנפט הצפוי ירד בארבע מיליון חביות.  והחוזים על זהב עולים בכ- 3%. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים חדות: הנאסד"ק יורד בכ-0.75%  הדאו ג'ונס יורד  וה s&p500 יורדים בכאחוז.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נרשמה עלייה במספר התביעות לדמי אבטלה מ-412 אלף ל-414 אלף. ציפיות האנליסטים עמדו על כ-411 אלף תביעות בלבד.
 ירידה של כ-13.1% בגירעון המסחרי של ארה"ב לחודש יולי ועומד כעת על 44.8 מיליארד דולר.


 חדשות בולטות


 חברת סאן דיסק (SNDK) ממשיכה את המגמה החיובית מאתמול ועולה בכ-3%. המניה כבר רשמה עלייה של כ-7% בתחילת המסחר.
 קומברס (CMVT) הישראלית הגישה  דו"חןת כספיים לרבעון אשר כוללים את דרישות הנאסד"ק וצפויים לחזור להיסחר ברשימה הראשית בימים הקרובים. מניית החברה עולה בכ-6% בתגובה להודעה זו.
 גוגל (GOOG) קנתה היום את חברת ZAGAT אשר עוסקת בדירוג וביקורת אתרים ומסעדות. מייתה עולה בכ-0.2% ומרכזת עניין רב.
 מחירי החוזים על הזהב עולים בכ-3% לשער של 1859 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוזרת חזרה למתחת לגבול ה2% תשואה, ל- 1.998% תשואה.
 החוזים על הנפט יורדים בכ-0.4% לשער של 88.98

 

 


מועד עריכת הסקירה: 08/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד