סקירת וול סטריט 07.09.11


מגמה חיובית במסחר בארה"ב, לאחר מספר ימים אשר התאפיינו בירידות שערים התהפכה היום     המגמה. הסנטימנט החיובי מיוחס לציפיות המשקיעים לגבי תוכן נאומו מחר של הנשיא אובמה בו הוא עתיד להציג את תוכנית התעסוקה החדשה שלו אשר צפויה להזרים כ-300 מילארד דולר להמרצת שוק התעסוקה, ההערכה הרווחת היא שאובמה עתיד להפתיע בתוכניתו וכי הפד עשוי לסייע לתוכנית במתן תמיכה מוניטרית למהלך. בגזרת המאקרו פורסם היום ספר הבז' אשר אומנם לא הצביע על רמה גבוה של צמיחה אך מנגד רק מחוז אחד מתוך 12 המחוזות המדווחים דיווח על האטה בפעילות הכלכלית. משבר החוב באירופה ממשיך להעיב על השווקים כאשר נכון להיום החשש העיקרי הוא שבנק אירופאי גדול יקרוס עקב הקושי של בנקים אירופים לגייס הון בארה"ב  וזאת לאור העובדה שהבנקים האמריקאים מצמצמים את החשיפה שלהם לאירופה וחותכים קווי אשראי בהיקפים של עשרות מיליארדים, תרחיש יום הדין במקרה זה הוא שבנק אירופי גדול לא יצליח לגייס אשראי לטווח הקצר מה שעלול לגרום לבהלה ומשיכת פיקדונות, מדובר במצב שעשוי להביא את הבנק עד לכדי קריסה. אי אפשר להתעלם מן הדמיון בין האירועים האחרונים לבין האירועים שקדמו למשבר ב 2008 אז מחנק האשראי וחוסר הרצון של הבנקים להלוות אחד לשני היה הזרז שגרם בסופו של דבר למפולת ולקריסתם של ליהמן ברדרס בר סטרנס ובנקים נוספים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-3.7% והחוזים על זהב יורדים בכ- 3%. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים חדות: הנאסד"ק עולה בכ-3% הדאו ג'ונס עולה בכ- 2.45% וה s&p500 עולה בכ-2.85%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 ספר הבז' של שניים עשר מנהלי המחוזות בפדרל ריזרב פורסם היום. אחד הנתונים המרכזיים הינו שבשבעה מתוך שניים עשר המחוזות, הבעייתיות הרבה בשוק העבודה והדיור מונעת מהצריכה הפרטית לגדול.

 חדשות בולטות


 חברת יאהו (YHOO) פיטרה את מנכ"לית החברה בשנתיים וחצי האחרונות באופן בלתי צפוי, בעקבות אי שביעות רצון מהתקדמות החברה. מניית החברה עולה היום בכ-5.2%.
 חברת הביו-רפואה פלוריסטם (PSTI) הישראלית דיווחה היום כי ניסוייה על בעלי חיים מלמדים שאכן יש אפקטיביות בטיפול בסיבוכים הקשורים בקרינה באמצעות תאי הגזע שפיתחה החברה. מניית החברה עולה בכ-5.8% כתגובה להודעה.
 מניות הבנקים בראשות בנק אוף אמריקה (BAC) רושמות עליות שערים חדות לאחר שבשני ימי המסחר האחרונים נסחרו במגמה שלילית.
 מחירי החוזים על הזהב צונחים בכ-3% לשער של 1809 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר חוצה חזרה את גבול ה2% תשואה, ל- 2.03% תשואה.
 החוזים על הנפט קופצים בכ-3.7% לשער של 89.33

 

 


מועד עריכת הסקירה: 07/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד