סקירת וול סטריט 02.09.11


המסחר נפתח בירידות שערים בעקבות פרסום נתוני דו"ח התעסוקה הגרועים ביותר באחד עשר החודשים האחרונים, השווקים המשיכו באותה מגמה שלילית לאורך כל שעות המסחר. נתוני הדו"ח לחודש אוגוסט הצביעו על הידרדרות במצב שוק העבודה עם 9.1% אבטלה ואף לא משרה אחת התווספה למעגל התעסוקה למרות צפי של כ-65 אלף משרות חדשות . סקטור המוצרים בני הקיימא כולל ענקיות התחום כמו ג'נרל אלקטריק (GE) וסימנס (SI) נפגעו באופן קשה עם ירידות ממוצעות של כ-3%. תחושת אי הוודאות במשק הייתה בולטת במיוחד ונתנה את אותותיה עם עליית החוזים על הזהב בכ-2.5% ו"מדד הפחד" (VIX)  ב7%. המגזר הפיננסי ספג מכה כפולה מכיוון שלנתוני שוק העבודה הצטרפה הודעה של רשות הדיור הפדרלית על תביעת הבנקים הגדולים בעקבות חשד לדיווח שקרי על אחזקות המגובות במשכנתאות, ומניות הבנקים הגיבו בירידה חדה ביותר. החוזים על הנפט נפגעו אף הם מתוצאות נתוני המאקרו ורשמו ירידה של כ-3%. לקראת סיום, המסחר מתנהל בירידות שערים במדדים המובילים. הנאסד"ק יורד בכ-2.6%, הדאו ג'ונס בכ-2.2 והS&P 500 בכ-2.5%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 שיעור האבטלה לחודש אוגוסט נשאר ללא שינוי ב9.1%
 לא נוספו משרות חדשות לשוק העבודה בחודש ספטמבר למרות צפי של כ-65 אלף משרות חדשות.


 חדשות בולטות


 בנק אוף אמריקה (BAC) מובילה את מניות הבנקים בירידות של כ-8% בעקבות תביעת הרשויות האמריקאיות בטענות זיוף מסמכים על ידי הבנקים.
 מניית ג'נרל אלקטריק (GE) מסיימת את יום המסחר בירידות של כ-3% בעקבות דו"ח התעסוקה והשפעותיו על  צריכת האמריקאים.
 טאואר (TSEM) הדואלית רושמת גם ירידות של כ-2% בעקבות הירידות בשווקים.
 מחירי החוזים על הזהב עולים בכ-2.6%0.10% לשער של 1873 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר יורדת  מתחת לסף ה2% לתשואה של כ-1.996%
 החוזים על הנפט יורדים בכ-3% לשער של 86.22

 

 

מועד עריכת הסקירה: 02/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד