סקירת וול סטריט 30.08.2011

 
המסחר החל על רקע פרסום מדד ביטחון הצרכנים לחודש אוגוסט שהציג קריאה מתחת לציפיות האנליסטים. פרסום המדד הוביל לירידות שערים בתחילת המסחר. הנפגעות הגדולות מירידת מדד זה הינן חברות הקמעונאות הגדולות כמו "נייק" (NIKE) ו"וול מארט" (WMT) אשר מסתמכות בעיקר על הוצאות הצרכנים. מהלך המסחר אופיין בתיקון לירידות של תחילת המסחר בעקבות פרסום הודעת הבנק הפדרלי על הגברת ההשקעה הממשלתית באגרות חוב ארוכות טווח. מטרת ההשקעה הינה הורדת הריבית ארוכת הטווח ועידוד השקעות קצרות טווח אשר ממריצות את המשק. מדד "קייס שילר" למדידת ערכי הדירות בעשרים ערים גדולות בארה"ב עלה ב1.1% והוביל את סקטור הבנייה לעלייה של כ-1%. נתון זה הינו מעודד אך עדיין נמוך בכ-4.5% מחודש יוני בשנה שעברה. מחירי החוזים על הזהב חזרו היום למגמת עלייה בעקבות הירידות בתחילת המסחר וחצו פעם נוספת את רף ה-1800 דולר לאונקייה. יום המסחר נסגר בעליות שערים קלות בכל המדדים הגדולים. הנאסד"ק עולה בכ-0.6%, הדאו ג'ונס בכ-0.3% והS&P 500 בכ-0.3%.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד ביטחון הצרכנים לחודש אוגוסט ירד הרבה מעבר לתחזיות לשער של 44.5. יותר מתשע נקודות מתחת לתחזיות האנליסטים
 מדד מחירי הבתים "קייס שילר" לחודש יוני הראה עלייה של 1.1% לעומת החודש הקודם.

 חדשות בולטות

 מניית טבע (TEVA) מרכזת עניין רב בעקבות הצלחתה בהגנת הפטנטים שלה בבית המשפט האמריקאי ומסיימת את המסחר בעליות שערים קלות.
 מניות הבנקים הגדולים בנק אוף אמריקה (BAC)  וסיטיבנק (C) מסיימים בירידות לאחר שבוע של עליות שערים.
 מחירי החוזים על הזהב עולים בכ-2.5% ל 1830 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר שנים יורדת בכ-0.01% ל2.176%
 החוזים על הנפט עולים בכ-1.9% לשער של 88.93

 

 

מועד עריכת הסקירה:  30/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד