סקירת וול סטריט 29.08.2011

 
שבוע המסחר נפתח בעליות שערים בעקבות הורדת הצפי לנזקים מהוריקן "איירין" בכמעט 81% מההערכות סוף השבוע. ה"מרוויחות" הגדולות מהורדת הצפי הינן חברות הביטוח והאנרגיה אשר יכולות לצמצם את ההפרשה לנזקים ובעקבות כך אף רשמו עליות שערים במהלך המסחר. סיבה נוספת לעליות אשר נרשמו היום בשווקים הינה נתוני המאקרו המעודדים: עלייה בהוצאות הצרכנים מעל לצפי האנליסטים והעלייה בהכנסה הפנויה בשיעור של כ-0.3% נתונים מעודדים מאוד מבחינת המשקיעים. סקטור נוסף אשר מראה צמיחה בתחילת שבוע המסחר הוא סקטור הפיננסים שרושם עליה של קרוב ל 4%. למרות האופטימיות והעליות דווח על נתון אשר פוגע מעט בתחושת היציבות של הימים האחרונים בדמות המשך ההיחלשות של שוק הדירות האמריקאי עם ירידה נוספת במספר קוני הדירות. החוזים על הנפט עולים בכ- 2.5% ל87.58 בעקבות הפגיעות היחסית קלות במפעלי הזיקוק והאנרגיה בארה"ב. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית. מדד הנאסד"ק עולה בכ-3.3%, הדאו ג'ונס בכ-2.2% וה-S&P 500 בכ-2.8% בהובלת מגזר הפיננסים והאנרגיה.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון הצריכה הפרטית בארצות הברית לחודש יולי עלה ב0.8%. כ-0.3% יותר מציפיות האנליסטים. ההכנסה הפנויה עולה בכ-0.3%.
 מכירת הבתים הקיימים בארה"ב ירדה מעבר לציפיות הכלכלנים בשיעור של כ-1.3%.


 חדשות בולטות


 חברת סודה-סטרים הישראלית (SODA) עולה בכ-7.5% בעקבות מימוש אחזקותיה של קרן פורטיסימו בשיעור של כ-250 אלף מניות.
 מניות חברות הביטוח הגדולות ובראשן AIG (AIG) ואול- סטייט (ALL) עולות היום בעקבות התיקון להערכות לגבי הנזקים מההוריקן "איירין" לסביבות 2-3 מיליארד דולר. 81% פחות מההערכה שניתנה בסוף השבוע.
 גם מניות הבנקים רשמו עליות כאשר בנק אוף אמריקה (BAC) רשם עלייה של כ-6% וסיטיבנק (C) עלתה בכ- 3.7%  בעקבות נתוני נצמיחה הטובים שהתפרסמו היום במשק.
 מחירי החוזים על הזהב יורדים בכ-0.5% ל 1789 דולר לאונקייה.
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר שנים עולה ב0.08% ל2.271%

 


מועד עריכת הסקירה:  29/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד