סקירת וול-סטריט 26.08.2011

     
המסחר בניו-יורק התנהל על רקע הדריכות הרבה לקראת נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, כאשר השווקים מראים תנודתיות רבה וירידות קלות עם פתיחת המסחר. השווקים נרגעו מעט בעקבות החלטתו של ברננקי לא להפעיל תוכנית הרחבה כמותית שלישית ( (QE3 אלא בחינה של כלים מוניטאריים אחרים אשר יעוררו את השוק ובמקרה שאכן תהיה נחיצות בתכנית ההרחבה היא תוכרז בספטמבר. מהלך המסחר שינה את  המגמה לאחר הנאום והמשיך בצורה חיובית לאורך המסחר. המדדים המובילים המשיכו לעלות למרות נתוני צמיחה לא מעודדים שפורסמו היום לפני פתיחת המסחר המעידים על המשך הדשדוש בכלכלה האמריקאית. הנתון אשר מדגיש בצורה הטובה ביותר את הרגיעה היחסית בשווקים במהלך יום המסחר הינו שער "מדד הפחד" (VIX) שהתחיל את היום בזינוק של כ-10% לקראת נאומו של יו"ר הפד,  וסיים אותו בירידה של 7% משער הפתיחה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט כמעט ללא שינוי ברמה של כ- 85.33 אך יש דאגות בעקבות ההוריקן "איירין" שמאיים לפגוע במפעלי הזיקוק בצפון קרוליינה. הזהב ממשיך את המגמה החיובית וחוזר להיסחר מעל 1800 דולר לאונקיה אחרי עלייה של כ- 2.6%. שבוע המסחר מסתיים בצורה אופטימית כאשר מדד הנאסד"ק עולה בכ-2.5%, הדאו ג'ונס בכ-1.2% והS&P 500 בכ-1.5% בהובלת סקטור הטכנולוגיה.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון צמיחת התמ"ג התפרסם היום ורשם עלייה של כ-1% מעט מתחת לציפיות שעמדו על 1.1%.
 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן התפרסם היום אך נשאר כמעט ללא שינוי בשער של 55.8.


 חדשות בולטות


 חברת הביו-מד הישראלית פלוריסטום (PSTI)  ממשיכה לצבור תאוצה מהודעתה על אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי ((FDA של תרופת החברה למחלת הברגר. מניית החברה עולה היום בכ-5.3%
 חברת המחשבים דל (DELL) עולה בכמעט 4% בעקבות הודעתה על סיום רכישתה של חברת המידע  FORCE10 .
 חברת אפל ממשיכה להפגין יציבות מדהימה גם לאחר התפטרותו של המנכ"ל סטיב ג'ובס ועולה היום בכ- 2.5%.
 מחירי החוזים על הזהב עולים בכ-2.6% ל1808 דולר לאונקייה
 תשואת אג"ח ארה"ב לעשר שנים יורדת ב בכ-0.03 ל 2.186%

 


מועד עריכת הסקירה:  26/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד