סקירת וול סטריט 25.08.2011

 
יום תנודתי נוסף עבר היום על השוק בארה"ב,המסחר נפתח בעליות שערים כאשר מגזר הפיננסים צועד בראש לאחר הפרסום כי המשקיע האגדי וורן באפט עתיד לרכוש מניות בכורה של בנק אוף אמריקה בכ- 5 מיליארד דולר פרסום זה משך את המדדים המובילים כלפי מעלה אך המגמה החיובית לא הצליחה להחזיק ובמהרה חזרו המדדים לטריטוריה השלילית שאף קיבלה חיזוק מגזרת המאקרו שם פורסמו התביעות הראשונות לדמי אבטלה שעלו בשבוע החולף בניגוד לתחזיות אשר העריכו כי צפויה ירידה בנתון זה. בנוסף כלכלני סיטי גרופ עדכנו היום כלפי מטה את הערכותיהם לגובה רמת הצמיחה העולמית בשנים הקרובות ובכך הם מצטרפים לעמיתיהם במורגן סטנלי ומספר ארגונים פיננסים נוספים אשר חתכו את תחזיות הצמיחה בתקופה האחרונה. המשקיעים ממתינים בדריכות לנאומו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי אשר צפוי לנאום מחר במהלך הכינוס השנתי בג'קסון הול צפי המשקיעים הוא כי הנגיד יכריז או אפילו ירמוז על החלתה של תוכנית הרחבה כמותית נוספת (QE3) מנגד גוברים הקולות שטוענים כי אין הנגיד הולך להכריז על צעדים משמעותיים מחר לאור הערכה שכלכלני הפד לא צופים מיתון או דיפלציה באופק ולכן לא ימליצו על רכישת אג"ח נוספת. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של כ-0.1% ומחיר חבית אחת עומד על כ-85.7 דולר בגזרת הזהב לאחר מספר ימים של ירידות נראה כי המתכת היקרה אשר הפכה לאחרונה לברומטר לתחושת חוסר הוודאות של המשקיעים חוזרת לעלות ואונקיה אחת נסחרת ברמה של 1,764 דולר אשר מייצג עלייה של 0.74%. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.87% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.6% וה s&p500 יורד בכ-1.6%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף היו 417 אלף,מדובר בעלייה של כ-5,000 דורשי דמי אבטלה חדשים ביחס לשבוע הקודם. נתון זו היה מנוגד לתחזיות שצפו ירידה של כ-12,000 דרישות לרמה של כ-400 אלף תביעות.


 חדשות בולטות


 מניית חברת הביו-מד הישראלית פלוריסטום (PSTI) עלתה ב6% בעקבות פרסום החברה על אישור שהעניק מנהל המזון והתרופות האמריקאי ((FDA לתרופת החברה למחלת הברגר.
 השווקים הגיבו בצורה פאסימית ביותר להודעת ההתפטרות של מנכ"ל אפל (AAPL) סטיב ג'ובס. המניה נסחרה בטרום מסחר בירידות של כ-4% תיקנה את הירידות במהלך המסחר וסיימה את יום המסחר בירידה קלה של כ-0.85%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.23%

 


מועד עריכת הסקירה:  25/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד