סקירות וול סטריט 22.08.2011

     
שבוע המסחר נפתח בצורה אופטימית בעקבות העליות בבורסות אירופה ביום ראשון, כאשר המדדים המובילים נפתחו בעליות של כ-2% בממוצע. עם התקדמות המסחר העליות התמתנו והמדדים נסחרו בעליות של כחצי אחוז. המדדים קיבלו הפוגה מירידות השערים של התקופה האחרונה, אך המשקיעים עדיין מודאגים מהורדת תחזית הצמיחה בארה"ב ומהחשש לחזרה של מיתון ושוק דובי. ניכרת דריכות רבה לקראת נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, ביום שישי הקרוב אשר צפוי להכריז על תכנית התמריצים השלישית (QE3) לטובת הוספת נזילות וחמצן לשוק. מלבד רואי השחורות נשמעת היום גם דעתם של מספר כלכלנים אמריקנים החוזים כי ארה"ב לא תשקע למיתון נוסף אלא תראה צמיחה כלכלית חיובית בסוף השנה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עלו בכ-2.7% לרמה של כ- 84.62 דולר בעקבות הודעות על עיכובים בחידוש הזרמת הנפט מלוב. הזהב ממשיך לשבור שיאים ועולה בכ-2.15% לרמה של 1,888 דולר. המגזר הפיננסי הוא היחידי אשר נסגר בירידות בעיקר בעקבות הירידה הגדולה של בנק אוף אמריקה ((BAC. לקראת סיום המסחר העליות שנרשמו במהלך היום נמחקו והמדדים עברו להיסחר קרוב לרמות הבסיס.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום לא התפרסמו נתוני מאקרו עדכניים אך השוק ממתין בדריכות לנאומו של יו"ר הפדרל ריזרב האמריקאי, בן ברננקי, בנאומו ביום שישי הקרוב.


 חדשות בולטות


 ענקית המחשבים "HP" (HPQ) מתאוששת מעט לאחר ירידה של כ20% בשבוע שעבר. מניות החברה פתחו את יום המסחר בעליה של 6% אך עליה זו התמתנה לכ-4%
 בנק אוף אמריקה (BAC) ממשיך לצנוח עם ירידה של כ-7% נוספים בעקבות הורדת הדרוג של הבנק ושמועות רבות על חוסר יכולת לעמוד בחובותיו. הורדות הדירוג לא היו זרים גם לבנקים הגדולים האחרים  אךהמשקיעים חוששים בעיקר ממצבה של בנק אוף אמריקה. ניתן לראות את זה בירידות הקטנות יחסית של מניות שאר הבנקים, בסביבות ה2%.
 המניות היציבות במשק ממשיכות עם הקו החיובי לאחר ביסוס מעמדם הכלכלי ותחזיות הצמיחה החיוביות. דוגמאות נהדרות לכך הן חברות אפל (AAPL)  ו"יבמ" ((IBM אשר סיימו בכ-1% למעלה.
 החוזים על הנפט משנים מגמה ועולים בכ-2.25% לשער 84.425 בעקבות המתיחות השוררת בלוב וההודעות על עיכובים של כמה חודשים בהפקת הנפט במדינה.
 התשואות על אג"ח ארצות הברית נסחרות בעלייה בתשואה של 2.099 אך זהו עדיים שער נמוך מאוד לאג"ח מסוג זה.

 


מועד עריכת הסקירה:  22/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד