סקירת וול סטריט 17.08.2011

     
יום מסחר תנודתי עבר היום על השוק בארה"ב, פתיחת המסחר התאפיינה בעליות שערים קלות לאור העלייה הלא צפויה במדד המחירים שליצרן שפורסם בתחילת היום, אירוע נוסף שהעניק לשוק תמיכה היה הדיווח כי הנשיא אובמה מתכוון לחשוף בנאומו הקרוב בספטמבר את תוכניתו להמרצת הכלכלה האמריקאית לרבות צמצום חד של הגירעון (מעבר לסכום שנקבע במסגרת הסדר תקרת החוב עם האמריקאית) מנגד סיום מסחר מעורב באירופה והתגברות החששות לגבי היקף משבר החוב ביבשת הישנה מכבידים על המסחר ומגבירים את תחושת חוסר הוודאות בשווקים. פגישתם אתמול של נשיא צרפת סרקוזי וקנצלרית גרמניה מרקל אשר הוגדרה כמאכזבת תרמה גם היא להגברת חוסר הוודאות אצל המשקיעים. אירוע משמעותית נוסף היה פרסום דוחותיה של ענקית המחשוב דל אתמול לאחר סיום המסחר שאומנם היו טובים והצביעו רווח נקי גבוה מהתחזיות אך כללו גם הורדה של המכירות החזויות להמשך השנה, בהתאם לכך סקטור הטכנולוגיה שיש הרואים בהורדת התחזיות של דל אינדיקטור מרכזי לעתיד הצפוי בסקטור זה יורד בכ-1% בשוק הסחורות החוזים על הנפט עלו בכ-1.1% לרמה של 87.6 דולר לחבית בעוד החוזים על הזהב עלו בכ-0.5% לרמה של 1,793 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת: הנסד"ק ירד בכ-0.5%  הs&p500  עלה בכ-0.09% והדאו ג'ונס נשאר כמעט ללא שינוי.
נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
 בחודש יולי עלה מדד המחירים ליצרן בכ-0.2% תחזית הכלכלנים הייתה שמדד זה יישאר ללא שינוי
 חדשות בולטות
 חברת סודה סטרים (SODA) הישראלית ממשיכה לצנוח, השלימה ירידה שלכ- 50% מאז פרסום הדוחות המאכזבים לפני עשרה ימים,  היום יורדת מניית החברה בכ-0.5%
 מניית חברת הביומד פרוטליקס (PLX) עולה בכ- 6%  בעקבות הודעת החברה כי היא עתידה לקבל תשובה סופית מה-FDA  בפברואר הקרוב.
 בעקבות פרסום הדוחות הכספיים של ענקית המחשבים דל (DELL) אתמול לאחר סיום המסחר ,מרכזת מניית החברה עניין רב, למרות שתוצאות הרווח של החברה הכו את התחזיות והצביעו על עלייה של כ-63% ברווח הנקי לעומת התקופה המקבילה אשתקד,מניית החברה יורדת בכ-10% בעקבות עדכון כלפי מטה של תחזית המכירות השנתית של החברה
 מניית ענקית אופנת הצעירים האמריקאית abercombie & fitch co. (ANF) יורדת בכ- 9% בעקבות הודעת מנכ"ל החברה כי מחירי התשומות העיקריים אשר בשימוש החברה צפויים לעלות בתקופה הקרובה.
 החוזים על הנפט עלו בכ- 1.1% לרמה של 87.58 דולר לחבית.
 התשואות על אג"ח ארצות הברית נסחרות בירידה בתשואה של 2.165

 


מועד עריכת הסקירה:  17/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד