סקירת וול סטריט 16.08.2011

     
יום תנודתי נוסף עובר על וול סטריט, החל משלב טרום המסחר כיוון המדדים היה למטה וזאת למרות שסכנות הדירוג פיץ השאירה את דירוג האשראי של ארה"ב ברמת דירוג AAA מנגד שורה של נתוני מאקרו מאכזבים באירופה לרבות גרמניה דחפו את אירופה לסגירה שלילית אשר השפיעה על מגמת המסחר בארה"ב. בזירת המאקרו פורסמו נתונים מעורבים מצד אחד נפילה של כ- 1.5% בנתוני התחלות הבנייה לחודש יולי ומנגד עלייה בפעילות היצרנית בארה"ב.משבר החוב באירופה ממשיך לשחק תפקיד מרכזי והיום עיני המשקיעים היו נשואות לפגישתם של נשיא צרפת סרקוזי וקנצלרית גרמניה מרקל אשר יצאו בהצהרה משותפת וקראו להקים מועצה כלכלית לשוק היורו בהובלת נשיא האיחוד האירופי הנוכחי מנגד הם הביעו את התנגדותם הנחרצת לרעיון האג"ח הכלל אירופאי שעלה לאחרונה, כפי שאמר סרקוזי: " המדינות יהיו חייבות לכבד את המדיניות  הפיסקאלית ואת תקרות החוב של כל אחת".רעיון נוסף שעלה בפגישה היה להטיל מס על העברות פיננסיות, השוק לא אהב את החדשות שהגיעו מאירופה והחששות מגל מיסים חדש גרמו לירידות שערים חדות בוול סטריט ולהתחזקות של הדולר מול היורו. בגזרת הסחורות החוזים על הנפט נסגרו בירידה של 1.4% על רמה של 86.65 דולר לחבית והחוזים על הזהב ננעלו בעלייה של 1.5% ומחיר אונקיה אחת עומד על כ-1,785 דולר. סקטור האנרגיה ירד היום בכ-1.5% והוביל את הירידות בשוק. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים עדיין נסחרים במגמה שלילית הנסד"ק יורד בכ-1.24%% ודאו ג'ונס יורד בכ- 0.67% וה s&p500  יורד בכ0.98%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התחלות הבנייה החדשות בארה"ב ירדו בחודש שעבר לרמה מתואמת עונתית של 604,000 בתים , מדובר בירידה של כ-1.5%
 התוצרת של מפעלים בארה"ב עלתה ב0.9% בחודש שעבר אל מול תחזית לעלייה של 0.5% מדובר בעלייה הגדולה ביותר מאז חודש דצמבר האחרון.


 חדשות בולטות


 מניית  חברת סודה סטרים הישראלית (SODA) יורדת בכ-23%  וזאת כתגובה למספר חוות דעת שליליות שפורסמו היום לגבי החברה בהמשך לדוחות שפרסמה בשבוע שעבר.
 ענקית הקמעונאות וול מרט (WMT) פרסמה את דוחותיה לרבעון השני אשר הצביע על עלייה של הרווח הנקי לרמה של 3.8 מיליארד דולר אל מול 3.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח למנייה עלה גם הוא בהתאם לרמה של 1.09 דולר אל מול 0.97 דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-4%
 מחיר חוזה על חבית נפט נסחר בירידה של כ-1% ברמה של 87.05 דולר
 התשואות על אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה  בתשואה של 2.214

 


מועד עריכת הסקירה:  16/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד