סקירת וול סטריט 15.08.2011


שבוע המסחר בניו-יורק נפתח והמסכים נצבעו ירוק, זאת לאחר שבשבוע שעבר המסחר התאפיין בתנודתיות רבה ומגמה שלילית על רקע הורדת דירוג החוב המושלם של ארה"ב ע"י סוכנות הדירוג S&P לראשונה בתולדותיה. נדמה כי המסחר מתנהל בצורה הרבה יותר רגועה ואופטימית על רקע עסקת ענק במסגרתה תרכוש גוגל את חטיבת הסלולר והניידים של מוטורולה. מדד הפחד ה-VIX יורד בשיעור של 12% כאשר המשקיעים שואבים עידוד בין היתר גם מכיוון אירופה, שם פורסם כי הבנק האירופי המרכזי רכש בשבוע שעבר אגרות חוב של איטליה וספרד בהיקף של 22 מיליארד אירו. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים של מעל 1.5% בהובלת סקטור האנרגיה והפיננסים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד האמפייר-סטייט המודד את הפעילות היצרנית באיזור ניו-יורק הציג קריאה שלילית של 7.7 נקודות לעומת הצפי שעמד על קריאה חיובית של נקודה.


 חדשות בולטות


 ענקית הטכנולוגיה גוגל (GOOG) הודיעה כי תרכוש את חטיבת הניידים והסלולרי של מוטורולה (MMI), העסקה מוערכת ב- 12.5 מיליארד דולר או 40$ למניה ומשקפת פרמיה של 63% על מחיר הסגירה של המניה ביום שישי. מוטורולה עולה בשיעור של 55% לשער של 38.05.


 הבנק השוויצרי קרדיט סוויס (CS) עומד בפני תביעה פלילית בארה"ב בגין סיוע והענקת מקלט מס. ייתכן והבנק ייאלץ לשלם קנס של עד מיליארד דולר. כמו כן מסתמן כי הבנק ייאלץ למסור מידע על לקוחות שביקשו להתחמק מתשלום מיסים.


 חברת טבע (TEVA) הפסידה היום בתביעה לחברת התרופות פייזר (PFE) על תוקף הפטנט של תרופת הויאגרה. טבע לא תוכל לשווק גרסה גנרית לתרופה המטפלת באין-אונות.


 התשואות על אג"ח אמריקאית ל 10 שנים נסחרות בעליה לרמה של 2.285%
 מחיר חבית נפט עולה בכ-2.72% למחיר של 87.7$ לחבית

 

מועד עריכת הסקירה:  15/08/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד