סקירת וול סטריט 08.07.11

מגמה שלילית במסחר בארה"ב, לאחר כשבועיים של עליות אגרסיביות וכאשר הנאסד"ק מתקרב עד למרחק של 10 נקודות מרמת השיא בעשור האחרון, פורסם היום דו"ח תעסוקה מאכזב שלא עמד בציפיות הכלכלנים. השוק מצידו הגיב בירידות חדות כאשר המדדים המובילים משילים יותר מ-1% מערכם. כתוצאה מפרסום הנתון בארה"ב גם המסחר באירופה נסגר בירידות שערים.בשוק הסחורות החוזים על מחיר הנפט יורדים בכ-2.4% לרמה של 96.27 דולר לחבית והחוזים על הזהב מצביעים על עלייה של כ-0.8% לרמה של 1,540 דולר לאונקיה. חברת גוגל (GOOG) מרכזת עניין רב במהלך המסחר לאחר שבמורגן סטנלי הורידו את ההמלצה על לחברה ל"משקל שווה" מ"משקל יתר" וחתכו את תחזית הרווח לרמה של 34 דולר למניה עם מחיר יעד של כ-600 דולר, המניה הגיבה בירידה של כ-3%. למרות המגמה השלילית ודו"ח התעסוקה המאכזב אמר היום וורן באפט בראיון לרשת בלומברג כי הוא "מהמר בגדול שלא תהיה תחתית כפולה" ונשמע אופטימי לגבי התאוששות העתידית של המשק האמריקאי. הסקטור הפיננסי  ירד היום בכ-1.22% והוא שהוביל את הירידות בוול סטריט.לקראת סיום המסחר המגמה עדיין שלילית למרות שהירידות במדדים המובילים מתמתנות במקצת: הדאו ג'ונס יורד בכ-0.6% והs&p500  יורד בכ-0.8%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 דו"ח התעסוקה שפורסם היום בארה"ב הצביע על גידול של כ-0.1% בשיעור האבטלה אשר נקבע על 9.2% ,מדובר ברמת האבטלה הגבוה ביותר מאז דצמבר 2010. בחודש החולף נוספו למשק האמריקאי רק כ- 18 אלף משרות חדשות אל מול צפי לגידול של כ-100 אלף משרות חדשות.


 חדשות בולטות


 ענקית המדיה ניוז קורפ (NWSA) נופלת היום בכ-4% במחזור מסחר חריג מהרגיל לאחר שהודיע  על סגירת הצהובון הפופולרי "ניוז אוף דה וורלד" שמואשם כי שיחד שוטרים וצותת ופרץ לטלפונים של קורבנות פשע.
 מניית חברת סודה סטרים הישראלית (SODA) אשר רשמה אתמול ירידה חדה לאור הפרסום על הנחת אבן הפינה למפעל החדש של החברה שעתיד להעסיק כ-1000 עובדים  עולה היום בכ-5%  לאחר שקיבלה המלצה מסקירה של כלכלני דויטשה בנק שטוענים כי 90% מהרשתות הקמעוניות בארה"ב שמוכרות את מוצרי החברה מדווחות על ביקושים חזקים.
 מחיר החוזה  על חבית נפט עומד על 96.25 דולר לחבית
 התשואות על אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 3.016

 


מועד עריכת הסקירה:  08.07.2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד