סקירת וו סטריט 15.06.11

מגמה שלילית במהלך המסחר בוול סטריט כתוצאה משורה של נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב כשבראשם העלייה במדד המחירים לצרכן חיזוק נוסף למגמה השלילית מגיע מכיוון יוון שם מתקיימת שביתה כללית כנגד הקיצוצים להם התחייבה הממשלה ונראה כי יוון קרובה היום מתמיד למצב של חדלות פירעון ופשיטת רגל.גם בשוק הסחורות שלט היום הצבע האדום מחיר הנפט ירד בכ-4% לרמה של 95.3 דולר לחבית מחיר החיטה ירד בכ-3% ורק הזהב שמר על יציבות ונסחר ברמה של 1526 דולר לאונקיה. סקטור האנרגיה ירד היום בכ-2.58% והוביל את הירידות. חברת פנדורה (P) אשר מפעילה רדיו אינטרנטי הונפקה אתמול והיום הוא יום המסחר הראשון שלה מניית החברה הונפקה לפי שער של 16 דולר בשיאה הגיע היום כבר לשער של 26 דולר לקראת סיום נסחרת המניה ברמה של כ-18 דולר, מדובר בעלייה של כ-13%. לקראת סיום המדדים המובילים נסחרים במגמה שלילית  הנאסד"ק יורד בכ-1.75% והS&P500 יורד בכ-.1.66%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן עלה בכ-0.2% בחודש מאי כתוצאה מעלייה חדה במחירי המזון, הביגוד ,כלי הרכב והדיור. צפי הכלכלנים היה שהמדד יישאר ללא שינוי.
 מדד האמפייר סטייט, הבוחן את הפעילות הכלכלית באזור ניו יורק פורסם גם הוא היום והצביע על ירידה תלולה לרמה של 7.8- נקודות בחודש יוני וזאת אל מול רמה של 11.9 נקודות במאי.
 נתוני הייצור התעשייתי בארה"ב פורסמו גם הם היום והצביעו על עלייה של 0.1%  למרות העלייה מדובר בנתון מאכזב ביחס לציפיות שהעריכו כי הייצור יגדל ב0.3%
  נתוני מלאי הנפט והגז בארה"ב לשבוע החולף הצביעו על ירידה של 3.4 מיליון חביות נפט אל צפי לירידה של 4.8 מיליון חביות.


 חדשות בולטות


 חברת טאואר הישראלית (TSEM) קיבלה היום המלצת "קנייה" מבית ההשקעות צ'ארדן עם מחיר יעד של 2.75$ מניית החברה הגיבה בעלייה של 4.5%
 חברת פרוטאליקס (PLX) הישראלית דיווחה כי הביקורת שעברו מתקני הייצור של החברה בכרמיאל על ידי משרד הבריאות הברזילאי עברו בהצלחה כתוצאה מכך עלה מחיר המנייה של החברה בכ-0.3%
 מחיר חבית נפט עומד על 99.25 דולר
 התשואות על אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 3.099

 


מועד עריכת הסקירה:  15/06/11


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד