סקירת וול סטריט ה 26.05.11

המסחר בארה"ב נפתח בירידות שערים קלות עקב פרסום נתוני מאקרו מאכזבים, התמ"ג של ארה"ב נשאר על רמת צמיחה של 1.8%. בנוסף נתוני האבטלה המאכזבים שפורסמו היום והמשך חוסר הוודאות הכללי לגבי גודל משבר החוב באירופה השפיעו גם הם לרעה על השווקים. מנגד דברי ההרגעה של שר האוצר האמריקאי אתמול, בהם טען כי לא ייתכן מצב שבו ארה"ב לא תעמוד בהתחייבויותיה וכי ישנה התקדמות בשיחות בקונגרס בין הרפובליקנים לדמוקרטים על התקציב ותקרת החוב. במהלך המסחר חזינו בהיפוך מגמה והמדדים עברו להיסחר בטריטוריה החיובית, לקראת סיום המסחר הנאסד"ק עולה בכ- 0.9% וה- S&P500  עולה בכ-0.5%. שוק הסחורות התנהל היום בירידות שערים כאשר הנפט יורד בכ-1.13% לרמה של 100.1 דולר לחבית ,הזהב יורד בכ-0.15% לרמה של 1521$ לאונקיה ומחיר הכסף יורד בכ-1% לרמה של 37.77 דולר לאונקיה. את העליות מובילים סקטור הטכנולוגיה וסקטור האנרגיה שעולים בכ-0.7% כל אחד.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום פורסם האומדן השני למדידת התרחבות הכלכלה האמריקאית ברבעון הראשון לשנת 2011 וממנו עולה כי קצב ההתרחבות עמד על 1.8%, נתון מאכזב ביחס לתחזיות שהעריכו כי העלייה תהיה בגבוה של כ- 2.7%
 מספר הדרישות הראשוניות לאבטלה בשבוע החולף עמד על 424,000. מדובר בעלייה של כ- 10,0000 מובטלים חדשים,בניגוד לתחזיות שהעריכו כי תהיה ירידה בכמות המובטלים.


 חדשות בולטות


 חברת טבע (TEVA) הודיעה היום כי קיבלה אישור FDA  לתרופת קומביויד המיודעת לטיפול בנגיף האיידס, מדובר הגרסה גנרית לתרופה בעלת שוק של 315 מיליון דולר. מניית החברה הגיבה בעלייה של 0.3%
 חברת אלביט הדמיה הישראלית (EMITF)  ממשיכה לרכז עניין עקב בעיית החובות שהיא נקלעה אליה, היום סוכנות הדירוג S&P הכניסה את החברה ואת חברת הבת שלה פלאזה סנטרס לרשימת ה- creditwatch  השלילית. מניית החברה ירדה היום בכ-6.5%
 מניית ענקית הביטוח AIG עולה היום בכ- 1.5% בהיקף מסחר חריג לאחר שאתמול מכר משרד האוצר האמריקאי מניות בהיקף של 8.7 מיליארד דולר.
 מחיר הנפט ירד בכ-1.09% לרמה של כ- 100 דולר לחבית
 התשואות על אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה בתשואה של 3.06%

 


מועד עריכת הסקירה:  26/05/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד