סקירות וול סטריט 17.05.2011

     
המסחר בארה"ב נפתח ונסחר במרבית היום במגמה שלילית, המדדים המובילים נסחרו ברמה הנמוכה ביותר מזה חודש. הסיבות שגרמו לכך הם רבות: ראשית הפרסום אתמול כי ארה"ב הגיע לתקרת החוב החוקית שלה והמשמעויות מכך שהתחילו להתבהר היום. בנוסף סגירה מעורבת באסיה ונעילה שלילית באירופה לרבות פרסום נתוני מאקרו מאכזבים בארה"ב השפיעו כולם על המגמה ודחפו את השוק כלפי מטה.בשוק הסחורות נמשכת המגמה השלילית מהימים האחרונים ומחיר חבית נפט ירד גם היום והגיע לרמה של 97.12$ לחבית  מדובר בירידה יומית של כ- 0.26%. ביטוי נוסף לחשש בקרב המשקיעים ניתן למצוא בשוק האג"ח האמריקאית שם הגיעה התשואה על האג"ח לרמה הנמוכה מזה חמישה חודשים. ענקית המחשבים HP דיווחה כי היא מעדכנת את הערכותיה להכנסות ורווחים לסיום השנה הפיסקאלית, כתוצאה מפרסום זה צנח מחיר המניה בכ- 8.5% במחזור ענק.לקראת סיום המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת: מדד הS&P  יורד בכ-0.1% והנסד"ק יורד בכ-0.05%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד הייצור התעשייתי של הפדרל ריזרב לאפריל לא השתנה אל מול המדד של חודש מרץ, בניגוד להערכות הכלכלנים שציפו לעלייה , זו הפעם הראשונה מזה חמש שנים שהנתון לא מראה גידול ביחס לחודש הקודם.
 מספר התחלות הבנייה לחודש אפריל ירד לרמה של 523,000. מדובר בירידה של כ-%10.6. הערכות הכלכלנים היו שהנתון יצביע על עלייה מסוימת כמו בחודש מרץ.


 חדשות בולטות


 חברת המחשבים HP, פרסמה היום את דוחותיה וזאת בניגוד למועד המתוכנן שהיה אמור להיות מחר הסיבה היא דליפה של מזכר פנימי ששלח מנכ"ל החברה שדיווח על עוד רבעון קשה,למרות שהדוחות שפורסמו לרבעון הראשון היו חיוביים והכו את תחזיות האנליסטים, מניית החברה צנחה בכ- 8.5% וזאת בשל עדכון תחזיות ההכנסות והרווח השנתיות שפרסמה החברה.
 חברת טאוור ג'אז (TSEM) פרסמה היום את דוחותיה שהצביעו על גידול של כ-6% בהכנסות ועלייה של 19% ברווח הנקי.בנוסף קיבלה החברה כ- 100 פרויקטים חדשים ברבעון האחרון, לקראת סיום מניית החברה נסחרת בעלייה של 1.67%.
 חברת אלביט מערכות (ESLT) דיווחה היו כי חתמה על חוזה לאספקת מערכות אימון מתקדמות בהיקף של 32.7 מיליון דולר עם צבא באסיה, כתוצאה מכך עולה מניית החברה בכ- 1% .
 מחיר הנפט ירד בכ- 0.28% לרמה של 97.1 דולר לחבית נפט.
 התשואות על אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה בתשואה של 3.12%

 


מועד עריכת הסקירה:  17/05/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד