סקירות וול סטריט 06.05.2011

     
המסחר בארה"ב נפתח במגמה חיובית והמדדים המובילים עלו ביותר מאחוז וזאת כתוצאה מפרסום נתוני התעסוקה בארה"ב לחודש אפריל,אשר בישרו כי למשק האמריקאי נוספו 244 אלף משרות האווירה החיובית התגברה על הדיווח כי שיעור האבטלה בארה"ב עלה ל- 9%. בהמשך למגמה בימים האחרונים מחיר הנפט המשיך לרדת, אך בצורה מתונה יותר של כ- 2%  עד למחיר של 97.475 $ לחבית. ירידת מחירי הנפט הטיבה עם סקטור התחבורה אשר עלה בכ- 0.7%. ענקית הביטוחAIG  פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון וחשפה צניחה ברווחים של כ- 85% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וזאת כתוצאה מהאסונות שפקדו את ניו זילנד ויפן אשר הגדילו את מספר התביעות. דיווחים בכלי התקשרות באירופה לפיהם יוון מעוניינת לעזוב את גוש היורו ולהנהיג מטבע עצמאי, ממתנים את העליות וגורמים לירידת היורו אל מול המטבעות המרכזיים. סקטור מוצרי ההון וסקטור התשתיות הובילו את העליות ועלו 1.15% ו0.83% בהתאמה.לקראת סיום המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית: מדד הS&P  עולה בכ-0.5% והנסד"ק עולה בכ-0.66%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 החודש נוספו 244 אלף משרות חדשות בארה"ב,העלייה החודשית הגדולה ביותר מאז פברואר 2006, הנתון הכה את התחזיות המוקדמות אשר העריכו כי התוספת החודשית תהיה כ- 185 אלף.
 שיעור האבטלה עלה ל-9% נתון מאכזב ביחס לתחזיות המוקדמות שהניחו כי לא יהיה שינוי בשיעור האבטלה.


 חדשות בולטות


 חברת AIG  פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון של 2011, החברה דיווחה על הפסד של 543 מיליון דולר לעומת רווח של 359 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, וזאת התוצאה מגידול בתביעות עקב האירועים האחרונים בניו זילנד ויפן, למרות הדוחות המאכזבים המניה נסחר במגמה חיובית ועלתה בכ- 0.16 לקראת סיום המסחר.
 חברת אלון (ALJ)  אשר פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה ודיווחה על רווח של 18.7 מיליון דולר ברבעון הראשון אל מול הפסד של כ- 49 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. כתוצאה מכך עלתה המניה בכ- 15.9%.
 ענקית מוצרי המזון קראפט (KFT) פרסמה גם היא את דוחותיה אתמול ודיווחה על ירידה של מעל למיליארד דולר בהכנסותיה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד,אך עד עדיין נשארה ברווח מתואם של כ-0.52 סנט למניה. במהלך המסחר מחיר המניה עלה בכ- 2%
 מחיר הנפט צונח בכ- 2% לרמה של  97.8דולר לחבית נפט

 


מועד עריכת הסקירה:  06/05/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד