סקירות וול סטריט 01.03.2011

   
חודש מרץ בניו יורק נפתח עם יום מסחר תנודתי כאשר בתחילת המסחר המגמה הייתה חיובית אך עם התקדמות יום המסחר התהפכה המגמה וכעת לקראת סיום המסחר המדדים נסחרים בירידות שערים. הרקע לירידות בעיקר בשלל החשש להתלקחות של המשבר בלוב כאשר דיווחים מרחבי העולם מעלים חשש ממעורבות אמריקנית. המשקיעים ברחבי העולם פנו בעיקר למתכות יקרות דוגמת הזהב והכסף, הזהב נסחר היום בשיא כל הזמנים של 1430 דולר לאונקיה ונחשב כמקלט בעיתות משבר ואוי וודאות בשווקים. הנפט גם הוא עולה היום ונסחר קרוב מאוד לרמה של 100 דולר לחבית. המדדים הגיבו לדבריו של יו"ר הפדרל רזרב בן ברננקי שאמר שהעליה במחירי האנרגיה והסחורות עלולה לאיים הן הצמיחה והשיפור בכלכלת ארה"ב וכן איום בנוגע ליציבות המחירים, משמע אינפלציה, אם זאת הוא ניסה להרגיע באומרו כי ההשפעה לא תהיה מהותית על כל מרכיבי המשק. נתוני המאקרו שפורסמו היום בעיקר מכיוון הסקטור היצרני בארה"ב לא השפיעו יתר על המידה ונדמה כי תשומת לב המשקיעים ממוקדת בנעשה במזה"ת. לקראת סיום המדדים נסחרים בירידות של כ 1.5% בהובלת סקטור הפיננסים והטכנולוגיה.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד הISM למגזר היצרני בארה"ב פורסם היום והציג קריאה של 61.4 נקודות. התחזיות בשוק ניבאו ירידה חודשית לרמה של 60.5 נקודות.
 נתון הוצאות הבנייה לחודש ינואר הציג ירידה חודשית של 0.7%, הצפי היה לירידה של 0.8%.


 חדשות בולטות


 חברת אפל (AAPL) צפויה להציג מחר את האייפד החדש מחר בסן פרנסיסקו, מניית החברה יורדת בכ-1% על רקע הדיווחים על עזיבתו של המעצב הראשי בעשר השנים האחרונות שעיצב בין היתר את האייפודים והמקבוקים של החברה.
 יצרנית המשקאות המוגזים סודה סטרים (SODA) דיווחה היום על עליה של 50% בהכנסות לרבעון האחרון של שנת 2010 לרמה של 50 מיליון אירו. יורדת בכ-10%.
 איתוראן (ITRN) העוסקת באיתור והשבה של כלי רכב ומתן שירותי דרך נוספים דוגמת איתוראן ביג הכוונה בדרכים וכו' הציגה רווח של 21 מיליון דולר ותחלק את כולו כדיבידנד. החברה נסחרת קרוב לרמות הבסיס ובין המניות הבודדות שלא מציגה ירידה ביום מסחר אדום.
 הנפט נסחר בעליה של 2.84% למחיר של 99.725 דולר לחבית.

 

מועד עריכת הסקירה:  01/03/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד