סקירות וול סטריט 25.02.2011

 
הבורסות וול סטריט נסחרו במגמה חיובית לראשונה זה ארבעה ימים ביקר ביעקבות זינוק בביטחון הצרכנים בארצות הברית לשיא של שלוש שנים ועל רקע התייצבות מחיר הנפט מתחת לרמה של 100 דולר לחבית. זכייתה של יצרנית המטוסים בואינג במכרז בהיקף של 30 מיליארד דולר של חיל האוויר האמריקאי תומכת אף היא במדדים. כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון הרביעי של 2010 בקצב שנתי נמוך מההערכות הראשוניות ובפחות מתחזיות הכלכלנים, על רקע העמקת הקיצוצים בהוצאות רשויות ושלטונות מקומיים ברחבי ארה"ב.לקראת סיום יום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית של כ-1% בהובלת סקטור האנרגיה והפיננסים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הרביעי בקצב שנתי של 2.8% לעומת גידול של 3.2%. כהלכלנים צפו צמיחה של 3.3% ברבעון הרביעי לאחר צמיחה של 2.6% ברבעון השלישי. בשנת 2010 כולה, צמחה הכלכלה הגדולה בעולם ב-2.8% - הצמיחה הגבוהה ביותר זה חמש שנים - לאחר ירידה של 2.6% בתוצר בשנת 2009.
 הצריכה הפרטית בארה"ב גדלה ברבעון הרביעי ב-4.1% - העלייה החדה ביותר זה חמש שנים אך פחות מעלייה של 4.4% שעליה דווח במקור. תחזית הכלכלנים הייתה לגידול של 4.2%.
 מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה בחודש פברואר לרמה של 77.5 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז ינואר 2008 - לעומת 74.2 בינואר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 75.4 נקודות.


חדשות בולטות
 על רקע ביקורת חריפה שספגה גוגל (GOOG) בגין איכות תוצאות החיפוש שלה, הנפגעות מהפניות לדפים באיכות נמוכה באתרים המכונים "חוות תוכן", הודיעה ענקית החיפוש כי שינתה את אלגוריתם החיפוש שלה. מטרת המהלך היא "להוריד דירוג של אתרים באיכות נמוכה" ולספק דירוג גבוה יותר לאתרים "שיוצרים תוכן ומידע כגון מחקר, דיווחי עומק, ניתוחים מעמיקים וכן הלאה", כך הודיעה החברה בבלוג שלה. גוגל מסרה כי השינויים ישפיעו על 11.8% מכלל שאילתות החיפוש באתרה.
 נפט נסחר בעלייה של 0.7% למחיר של 97.7$ לחבית.
 התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות בירידה לרמה של 3.42%.
 בעמוד הבא מפורסמים המדדים המובילים בסגירה.


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.


 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד