סקירות וול סטריט 23.02.2011

   
המסחר בניו יורק המשיך להתנהל היום בירידות שערים על רקע "אפקט לוב" והזעזועים ברחבי המזה"ת, מחיר הנפט נושק לרמות של 100 דולר והחשש הגדול הוא מפני זליגת המשבר לסעודיה מה שיביא ,לדעת המומחים, לקטסטרופה עולמית דוגמת משבר הנפט בשנת 1979 עם המהפכה באיראן ושיבושים באספקת הנפט לרחבי העולם. פרט למצב הפוליטי גם הנתונים הכלכליים היום לא האירו פנים, בעיקר מכיוון דו"חות ענקית המחשוב HP (HPQ) שפורסמו אמש ופספסו את תחזית האנליסטים בשורת הרווח וההכנסות. מחיר הזהב האמיר היום למחיר עד למחיר של 1414 דולר לאונקיה. מבחינת נתוני המאקרו גם היום שוק הדירות במוקד כאשר פורסם על עליה בשיעור של 2.7% מותאם עונתית. עיני המשקיעים ימשיכו לעקוב ולקרוא אחר האירועים ברחבי המזה"ת כאשר מומחים מסבירים כי במקרה של עצירה בהפקת הנפט בלוב ובאלג'יריה והמחירים לחבית יעלו עד לרמה של 220 דולר לחבית.
לקראת סיום המסחר המדדים נסחרים במגמת ירידה כאשר מדד הנאסד"ק יורד בשיעור של כ0.9%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מכירות הבתים בארה"ב רשמו בחודש ינואר עלייה של 2.7% במונחים שנתיים מכירות הבתים הקיימים עלו לקצב שנתי של 5.36 מיליון בינואר, מעל הצפי של 5.22 מיליון.


 חדשות בולטות


  משקעיה של ענקית המדפסות והמחשוב האמריקאית HP (HPQ) מכים בה ללא רחמים היום במסחר בתגובה לדוחות המאכזבים ששחררה אתמול  החברה לאחר המסחר המנייה ירדה בכ-12%. HP  לא עמדה בתחזיות הקונצנזוס בשורת ההכנסות הרווח הנקי והוריד את תחזיותיה להמשך השנה.
 מה יעלה בגורלה של חברת אפל (AAPL) ביום שאחרי סטיב גוב'ס? שאלה זו שמטרידה את משקיעי החברה הועלתה באסיפת בעלי המניות. המשקיעים דורשים מהחברה לפרסם את תוכנית המגירה למציאת והכשרת יורש למנכ"ל החולה.
 חברת פרטנר (PTNR) פרסמה דוחות טובים מאוד לרבעון רביעי של 2010 בהם נרשמה עלייה של 12% בהכנסות, אם צמיחה של כ-65% (!) במכירות החברה מציוד. מניות החברה הגיבו בירידה של עד כ-2.5%
 נפט נסחר בעלייה של 3% למחיר של 98.35$ לחבית.
 התשואות על האג"ח ל 10 שנים נסחרות עלייה לרמה של 3.48%.

מועד עריכת הסקירה:  23/02/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד