סקירות וול סטריט 22.02.2011

 
שבוע המסחר בניו-יורק נפתח היום לאחר שאתמול לא התקיים מסחר בשל יום הנשיאים, הבורסות השלימו את הפערים מאירופה וירדו בחדות על רקע אי היציבות הפוליטית בלוב והמשך ההתקוממויות ברחבי המזה"ת מול השליטים הערביים. לאחר נפילת מובארק במצרים שעברה בצורה חלקה יחסית, בלוב המצב שונה והאלימות והכאוס שוררים ברחוב כשלוב עצרה את אספקת הנפט והגז לאירופה. החשש העיקרי הוא מהתפשטות המשבר לאיראן ולערב הסעודית מה שעלול להאט את קצב הצמיחה העולמי בעקבות עליית מחירי הנפט. גם מכיוון נתוני המאקרו חלה אכזבה בעיקר משוק הדיור כאשר התפרסם מדד קייס שילר שהראה ירידה מאכזבת, כזכור מחירי הדירות ומשבר הסאב-פריים היוו את הזרז למשבר העולמי האחרון, החדשות הטובות הגיעו ממדד ביטחון הצרכנים אבל הנתון לא גרם לתנועה במדדים. דיווחים סותרים מגיעים גם מכיוון איראן לגבי מעבר אניות מלחמה בתעלת סואץ בדרכם לסוריה, הדבר גם כן לא מוסיף למצב רוח המשקיעים ברחבי העולם העוקבים בדאגה אחר המצב הנפיץ. לקראת סיום המסחר המדדים נסחרים בירידות כשמדד הs&p  יורד בכ2.3%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד קייס שילר – הנתון עוקב אחר השינויים במחירי הדירות ב20 הערים הגדולות בארה"ב. הנתון הציג ירידה של 3.9% במהלך הרבעון האחרון של 2010.
 מדד אמון הצרכנים לחודש פברואר – הנתון עלה לרמה של 70.4 נקודות לאחר הזינוק בחודש ינואר לרמה של 60.6 נקודות.


חדשות בולטות


  חברת קמטק (CAMT) העוסקת בפיתוח מערכות לבדיקת מעגלים מודפסים פרסמה היום את הדו"ח לרבעון האחרון לשנת 2010 והציגה עליה של 48% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
 חברת נובל אנרג'י (NBL) השלימה גיוס של 850 מיליון דולר באג"ח. כך עולה מדיווח של החברה לרשות לני"ע בארה"ב (SEC)
 חברת אלביט (ESLT) הודיעה כי תשלם 67.5 מיליון דולר עבור יתרת המניות של אלישרא בהם היא אינה מחזיקה.
 ענקית הקמעונאות וול מארט (WMT) דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון של 2010. החברה עמדה בתחזית הרווח של האנליסטים אך סיפקה תחזית פושרת לרבעון הראשון של שנת 2011.
 הנפט נסחר בעליה של 6.35% למחיר של 95.4 דולר לחבית.
 בעמוד הבא מפורסמים המדדים המובילים בסגירה

 

מועד עריכת הסקירה:  22/02/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד