סקירות וול סטריט 16.02.2011

   
המסחר בוול סטריט נפתח בעליות כאשר כל המדדים רושמים עליות ומתעלמים מהמהומות המתרחשות בעולם הערבי על רקע דוחות טובים, נתוני מאקרו מעודדים ושיפור התחזיות של הפד . הפרוטוקולים של הפד שפורסמו היום מעידים שהפד מביע אמון רב יותר בהתאוששות הכלכלית בארה"ב, דבר שבא לידי ביטוי בהעלאת תחזית הצמיחה של המשק האמריקאי והורדת שיעור האבטלה ל2011 לעומת התחזית הקודמת. אמנם ליברמן העיב קצת על המסיבה עם התבטאויותיו לגבי "סירות המלחמה האיראניות" שעושות את דרכן לסוריה דרך תעלת סואץ. התבטאויות אלו על הפרובוקציה האיראנית הקפיצו את מחירי הנפט וגרמו לנסיגה קלה במדדים אך ביום שבו פרופ' נוריאל רוביני,  הידוע גם בתור דר' דום, אומר  "שהשנה הזו, דברים פשוט עובדים טוב: הכלכלה משתפרת, השווקים המתפתחים מציגים נתונים יפים וגם התאגידים מצליחים בינתיים" קשה למדדים לא לסיים בצד הירוק. לקראת סיום המדדים נסחרים בעליות של 0.6% בהובלת סקטור האנרגיה והפיננסים.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון התחלות הבנייה רשם זינוק של 14.6% לשיא של 5 חודשים והציג תוספת של כ-65,000 התחלות בנייה בחודש החולף. צפי האנליסטים בשוק עמד על עלייה של כ-10,000 התחלות בנייה בלבד.


 נתון מדד המחירים ליצרן לחודש ינואר, הנתון הציג עליה במחירים לרמה של 0.8%.

חדשות בולטות


 חברת דל (DELL) ענקית המחשוב ריכזה עניין לאחר פרסום הדוחות לרבעון הפיסקאלי הרביעי אמש . הדוחות הציגו רווח של 927 מיליון דולר או 48 סנט למניה לעומת רווח של 334 מיליון דולר או 17 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד ומעבר לצפי האנליסטים.


 ענקית חנויות הספרים בורדרס (BGP) הודיעה על כניסה לצ'פטר 11 בדרך לפשיטת רגל וצפויה לסגור 200 מתוך 643 החנויות שלה כבר בשבועות הקרובים. החברה מצויה בחובות כבדים של עשרות מיליוני דולרים להוצאות הספרים.


 אברקומבי אנד פיץ' (ANF) רשת חנויות הבגדים דיווחה על רווחים של 92.6 מיליון דולר או 1.03 דולר למניה לעומת רווח של 47.5 מיליון דולר או 53 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הצפי עמד על רווח של 1.31 דולר למניה. מנית החברה מזנקת בכ-7%.


 התשואות על האג"ח ל-10 שנים נסחרות בירידה לרמה של 3.614%.
 הנפט נסחר בירידה של 0.82% למחיר של 84.87 דולר לחבית.

מועד עריכת הסקירה:  16/02/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת גאון ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת גאון נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (גאון טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב שירותי בורסה (גאון טרייד) כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד