מיטב sell side- סקירה שבועית שוק המניות: גזית גלוב, אי.די.בי ועוד

12/12/2011

 גזית גלוב – הנהלת החברה החליטה לקדם את תוכניתה לגיוס הון בארה"ב. החברה דיווחה כי הגישה לרשות ניירות הערך האמריקנית תשקיף לקראת הנפקה בבורסה של ניו-יורק. גזית גלוב המניב מתכננת להנפיק כ-12 מיליון מניות אם כי הכמות הסופית עשויה להשתנות. הנהלת החברה מתכננת להתחיל היום ב-Road Show בצפון אמריקה. החתמים המובילים בהנפקה יהיו דויטשה בנק וסיטיגרופ. מחיר מניית גזית גלוב בבורסה בתל אביב עומד על כ-41 שקל, כ-11 דולר, כך שהחברה צפויה לגייס בסביבות 132 מיליון דולר. מניית החברה צפויה להיסחר בניו-יורק תחת הסימול GZT 

קבוצת אי.די.בי -  תבצע רכישה עצמית של אג"ח תמורת 920 מיליון שקל. אחרי הירידות החדות באיגרות החוב של קבוצת אי.די.בי על רקע המשבר באירופה ובשוקי העולם, הודיעה אתמול הקבוצה על תוכנית לרכישה עצמית של איגרות חוב של החברות בקבוצה בהיקף כולל של כ-920 מיליון שקל. אי.די.בי פיתוח מתכוונת לרכוש איגרות חוב שלה בהיקף של עד 150 מיליון שקל בערך נקוב מסדרות ז', ח', ט' וי'. מאוחר יותר הודיעה כלל תעשיות על תוכנית לרכישה עצמית של אג"ח בתמורה ל-150 מיליון שקל. 

דלק רכב, קרסו, אלבר, שלמה אחזקות - ע"פ דה מרקר אחת ההמלצות המרכזיות אותה בוחנת הוועדה להגברת התחרות בענף הרכב היא להגביל את ההנחות לחברות הליסינג, ולחייב יבואנים שמעניקים הנחות גדולות להפחית את המחיר לצרכן הפרטי בהתאם. הכוונה היא לקבוע פער מרבי בין המחיר הגבוה ביותר של מכונית (לצרכן פרטי, שלא במסגרת מבצע) למחיר הנמוך ביותר על אותה גרסה (לחברת ליסינג גדולה או צי רכב גדול). המשמעות היא שההנחות לציים יצטמצמו או שכוח הקנייה הגדול של חברות הליסינג יוריד את המחירים דווקא לצרכן הפרטי.

נובל אנרג'י – ע"פ כלכליסט, נובל אנרג'י רוצה לגייס אג"ח במיליארד דולר ל- 10 שנים. חברת נובל רנרג'יו הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) לפיו היא רוצה לגייס אגרות חוב בשווי של מיליארד דולר. האג"ח שיונפקו יהיו ל-10 שנים בריבית נקובה של 4.15%, כאשר הקופון ישולם פעמיים בשנה. החתמים בהנפקה יהיו ג'יי.פי מורגן, מריל לינץ' וסיטיגרופ. עוד עולה מהודעת החברה כי 400 מיליון דולר מהסכום שיגוייס ישמש למיחזור חוב לבנק.
נובל אנרג'י מחזיקה ברישיונות קידוח ל-11 מאגרים פוטנציאליים בשטחה של ישראל. נובל משמשת כקבלנית הקידוח במאגרים, ובחלק מהם היא בעלת האחזקות העיקרית לצד דלק אנרגיה ורציו.

פניקס ביטוח – ע"פ כלכליסט, אייל לפידות, מנכ"ל חברת הביטוח הפניקס, מנהל מגעים ראשוניים לגיבוש קבוצת משקיעים שתרכוש את השליטה בחברה מידי יצחק תשובה. נודע כי המהלך של לפידות לגיבוש הקבוצה החל לאחר שקיבל פניות מגופים שונים, שהתעניינו ברכישת הפניקס וביקשו לצרף אותו למהלך מתוך ידיעה שההיכרות שלו עם החברה ויכולותיו חיוניות וכמעט הכרחיות למקרה של רכישת שליטה עתידית. בשבועות האחרונים נפגשו אותם גופים עם לפידות, שכאמור החל לגבש את הקבוצה שצפויה לפתוח במגעים מול תשובה עם קבלת ההחלטה הפורמלית שלו למכור את השליטה בחברה.
אם המלצות ועדת הריכוזיות יתקבלו, ובימים אלה נערכים שימועים לראשי התאגידים לפני קבלת ההחלטות הסופיות, הרי שקבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, תמכור כנראה את הפניקס ואת בית ההשקעות אקסלנס, שהפניקס מחזיקה ב־90% ממניותיו. 

"תמר"/חברת חשמל -  ע"פ העיתונות, חברת החשמל דורשת משותפות "תמר" לקבל את מחיר הגז הטבעי הנמוך ביותר בשוק בין אם מדובר ברכש נוכחי או ברכש עתידי. הדרישה עלתה במסגרת ישורת המגעים האחרונה בין הצדדים שתגיע למיצוי היום בערב, עת החוזה הענק לרכש גז צפוי לעלות לדיון ראשוני במסגרת ישיבת דירקטוריון חברת החשמל. 
לכאורה, הדרישה לקבל את המחיר הכי נמוך ברורה מאליו לאור כמות הגז הגדולה שחברת החשמל עתידה לרכוש משותפות תמר. עם זאת, גורם שמעורב במגעים מסביר שקביעת מחיר רצפה לעסקת הגז הגדולה במשק אמורה לשרת מטרות אחרות, והסיבה העיקרית היא רצונה של
חברת החשמל בכלל ושל משרד האוצר בפרט לאפשר לספקים חדשים להיכנס לשוק האנרגיה. 

טבע - שרת הבריאות האמריקנית קתלין סבליוס (Kathleen Sebelius) החליטה אמש שלא לאפשר לטבע למכור גלולה למניעת הריון, שידועה גם כגלולה של היום שאחרי, מעבר לדלפק.  טבע ביקשה בחודש פברואר השנה ממנהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) לאפשר לנשים בכל הגילאים לרכוש את הגלולה מתוצרתה - Plan B One-Step - ללא מרשם, לאחר שהוכיחה לדבריה כי בשימוש נכון הגלולה בטוחה ויעילה גם לנשים צעירות. ה-FDA החליט אתמול שכן לאפשר לטבע למכור את הגלולה מעבר לדלפק ללא הגבלת גיל, אך כאן נכנסה השרה ושינתה את ההחלטה. המשמעות, היא כי המדיניות בארה"ב תישמר - והגלולה תעמוד למכירה ללא מרשם רק לנשים מעל גיל 17. ככל הנראה הנושא יגיע להכרעת בית-משפט שעשוי לשנות את ההחלטה.

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד