מיטב sell side- סקירה שבועית שוק המניות: בנק הפועלים, פרטנר, טבע ועוד

9/11/2011

הלן סקירת מח' מחקר SELL SIDE מיטב:

• בנק הפועלים –ע"פ גלובס מוטי זיסר לא עמד בהחזר חוב לבנק הפועלים בהיקף של 80 מיליון ₪. לפי גלובס הבנק כבר הפריש חצי מהחוב של זיסר שמוערך בכמיליארד ₪. הביטחונות כנגד יתרת החוב מורכבים בעיקר ממניות אלביט הדמיה שבליטת מוטי זיסר לפי שווי שוק של מעל 200 מיליון ₪ ובנכסים בחברת  BIPART הפרטית שמחזיק בעיקר   מלונות בבלגיה ובהולנד.

• אלביט הדמיה – בהמשך לידיעה הקודמת בנוגע לבנק הפועלים,  בעל השליטה באלביט הדמיה אמור היה להעביר סכום של 80 מיליון שקל, אך הכסף לא עבר. מקורבים לזיסר הסבירו, כי הוא מעוניין להעביר את הכסף "עוד השבוע", אך רוצה לסכם עם הבנק מחדש את תנאי החוב הכוללים שלו.
ההערכות הן, כי איש העסקים מעוניין שהבנק יפרוס את החוב שלו מחדש, ומשתמש בסכום התשלום הנוכחי כמנוף לקבלת דרישותיו מהבנק. על רקע סיומו של הדד-ליין צנחה אתמול מניית אלביט הדמיה ב-6.4%, לאחר שזינקה בשבוע החולף בכ-90%. מאז תחילת השנה נפלה מניית החברה בכ-60%.

• כור - קרדיט סוויס דיווח על רווח נקי של של 683 מיליון פרנקים שוויצרים לעומת תחזית ל 979 מיליון פרנקים. מגזר בנקאות ההשקעות עבר להפסד  של 190 מיליון פרנקים לעומת רווח של 231 מיליון פרנקים ברבעון הקודם. עקב כך, החברה הודיעה על גל פיטורים נרחב של כ-1500 עובדים.

• פרטנר - על פי דה מרקר, קרן ההשקעות האמריקאית QUADRANGLE GROUP רכשה 1% ממניותיה של חברת הסלולר פרטנר.

• בזק - על פי כלכליסט, חברת בזק נערכת להגשת הצעת רכש מלאה למניות וואלה במטרה להביא למחיקתה מן הבורסה. לא ידוע לפי איזה מחיר צפויה בזק לרכוש את יתרת המניות של וואלה. נכון להיום, מחזיקה בזק 71.6% מהון המניות של וואלה.

• טבע  – לאחר פרסום דוחותיה לרבעון השלישי, עדכנה הנהלת החברה לפני תחילת המסחר בוול סטריט את התחזית לשנה כולה. כעת מעריכה ההנהלה, כי הרווח הנקי non-GAAP יסתכם השנה ב-4.92-5.02 דולר למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח של 4.9-5.2 דולר למניה. רכישת ספלון צפויה לתרום כ-15 סנט לרווח למניה. בשורה העליונה צפויות הכנסות של 18.3-18.6 מיליארד דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 18.5-19 מיליארד דולר השנה.
בטבע מציינים כי התחזית אינה כוללת השקה אפשרית של תרופה גנרית גדולה במהלך הרבעון. במידה והמוצר לא יושק הרווח צפוי להיות בטווח התחתון של התחזית.

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד