מיטב sell side- סקירה שבועית שוק המניות: על פרטנר דלק קבוצה ועוד

25/10/2011

פרטנר - ע"פ גלובס, אילן בן דב נמצא במו"מ למכור 15% ממניות פרטנר. בן-דב, המחזיק כ-45% ממניות פרטנר דרך חברת סקיילקס שבבעלותו, קיבל כמה פניות מגופים שונים שהביעו עניין להיכנס כמשקיעים בחברה. המשמעות של כניסת משקיע נוסף לפרטנר היא חלוקה בשליטה בחברה, שתהפוך להיות משותפת לבן-דב ולמשקיע החדש.
עם הגורמים שמביעים עניין להיכנס כמשקיעים נמנות קרנות השקעה ישראליות וזרות. גורם המקורב למגעים ציין שנשקלות כמה אפשרויות, ובהן האפשרות שבן-דב ימכור חלק מהמניות שברשותו וחלק אחר יימכר באמצעות הצעת רכש לציבור שהרוכש יבצע, כך ששני הצדדים יחזיקו פחות או יותר כמות שווה של מניות.

דלק קבוצה/נובל אנרג'י – ע"פ גלובס, בעיות בקידוח בבלוק 12 בקפריסין: כיסי מים וסימנים לחלחול גז מעיבים על השלב הראשון של קידוח האקספלורציה בבלוק 12 בקפריסין. נודע כי כבר כעת צפוי עיכוב של כחודש בהשלמת הקידוח, עיכוב שעשוי להביא לדחייה גם בפרויקטים הבאים המתוכננים לאסדה.

כור– עסקת המיזוג של כימצ'יינה ומכתשים אגן נסגרה, הקלוזינג לעסקה הסתיימה במסגרתה העבירה כמצ'יינה 2.4 מיליארד דולר לארץ. 960 מיליון דולר מהסכום יהיו הלוואה לכור, שתקבל עוד 168 מיליון דולר עבור 7% מניותיה, ואילו המשקיעים מבין הציבור שמחזיק במניה יקבלו את היתר, 1.272 מיליארד דולר. הסכום כולו הועבר לבנק הפועלים שיחזיק בנאמנות את הכסף בימים הקרובים.

בסיום העסקה כור תישאר עם 40% ממכתשים אגן וכימצ'יינה תחזיק ב-60% בחברה.
כור הודיעה כי כתוצאה מהשלמת העסקה תרשום החברה ברבעון הרביעי של 2011 רווח נקי של 582 עד 674 מיליון שקל. כמו כן כור תרשום גידול בהון העצמי בסכום של כ-655 עד 747 מיליון שקל, כך לפי הודעת החברה.

טבע - הוועדה המייעצת למינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) הודיעה כי היא סקפטית באשר לאישור הרחבת התוויה לתרופת האז'ילקט של טבע לטיפול בפרקינסון.
טבע ביקשה מה-FDA להרחיב את התוויית התרופה ולהכיר בכך שהיא מאטה את הידרדרות המחלה חשוכת המרפא, אולם הוועדה המייעצת קבעה כי לא ניתן לקבוע זאת בוודאות, מה שיקשה על טבע לקבל אישור סופי מה-FDA בעניין זה. יש לציין כי הציפיות בשוק מפגישת הוועדה המייעצת היו נמוכות למדי, כך שלא מדובר בהפתעה עבור המשקיעים.

הוט/מירס - שר התקשורת, משה כחלון, אישר את רכישת חברת הסלולר מירס בידי חברת הכבלים HOT . לפני מספר שבועות אישר גם הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, את העסקה, וכעת לא נותרה עוד מגבלה רגולטורית להשלמתה. כזכור, HOT תשלם עבור מירס כ-950 מיליון שקל (לאחר ניכוי חובה של מירס כלפי בעלי מניותיה), כאשר כ-500 מיליון שקל ישולמו באופן מיידי וכ-450 מיליון שקלים ישולמו במהלך השנים הבאות בכפוף לעמידה באבני הדרך של מירס ו-HOT בנוגע לנתח שוק ולרווחיות. בעל השליטה ב-HOT, פטריק דרהי, מחזיק גם ב-95% ממניות מירס.

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד