מיטב sell side- סקירה שבועית שוק המניות: טבע, דלק נדל"ן ועוד

4/10/2011
טבע –  עם השלמת הרכישה הופכת טבע להיות הבעלים היחידים של המיזם. טבע ו-Kowa הודיעו על הקמת המיזם בספטמבר 2008 ומאז הפך המיזם המשותף לאחת מ-5 החברות הגנריות המובילות ביפן. מכירות המיזם הסתכמו ב-200 מיליון דולר בשנת 2010. נזכיר כי Taiyo, חברת התרופות הגרניות השלישית בגודלה ביפן, נרכשה על ידי טבע ביולי 2011 תמורת 934 מיליון דולר. החברה מציעה מעל 550 תרופות גנריות ופועלת משני אתרים ביפן, שניהם מרוחקים מהאזור שנפגע מרעידת האדמה והצונאמי במארס השנה.

אפריקה – החברה ממשיכה ברכישות העצמיות (buy-back), כחלק מצעד בונה-אמון בחברה. אפריקה הודיעה אתמול על רכישה עצמית של אג"ח מסדרה כ"ו, בהיקף של 75.19 מיליון שקל.  נזכיר כי ב-19 בספטמבר 2011 הודיעה אפריקה על רכישת אג"ח כ"ו בהיקף של 16 מיליון שקל (במחיר של 0.8 שקלים לאג"ח). כעת, מבצעת החברה רכישה עצמית של אג"ח בהיקף המוזכר (תמורת כ-0.84 שקלים לאג"ח). הרכישה העצמית מגיעה בהמשך להודעתה של החברה כי היא מבצעת רכישות עצמיות, במסגרתן החברה הבת אפריקה מגורים תרכוש מיליון מניות של עצמה בהיקף של 40 מיליון שקל.  התוכנית לרכישת 40 מיליון המניות התקבלה במהלך ישיבה של דירקטריון החברה, כשעל פי דיווח של החברה לבורסה המהלך אמור להתפרס על שנה שלמה ואמור להסתיים ב-19 בספטמבר 2012.

אלביט הדמיה - אלביט USA, הזרוע האמריקאית של אלביט הדמיה, מתמנפת.אלביט הדמיה דיווחה כי אלביט USA חתמה על עסקת מימון ביניים עם שותפתה בקרן EPN, חברת הנדל"ן האמריקאית איסטגייט פרופרטי. במסגרת העסקה תלווה אלביט USA סכום של 30 מיליון דולר (כ־110 מיליון שקל), בריבית גבוהה של 11.4% לשנה ובתמורה לבטוחות בדמות 12% ממניות חברת EDT שמחזיקה אלביט. אם אלביט USA לא תפרע את ההלוואה בתוך שנה - תעלה הריבית רטרואקטיבית ותעמוד על 16.6%. אלביט צופה כי תחזיר את ההלוואה במהלך השנה, באמצעות מימוש נכסים של EDT. בנוסף, הוענקה למלווה אופציה לרכישת עד 3.3% ממניות אלביט הדמיה במחיר של 3 דולרים למניה - מחיר הגבוה בכ־50% ממחיר המניה אתמול. אם לא תיפרע ההלוואה תגדל האופציה ל־9.9% ממניות החברה.
 
דלק נדל"ן – ע"פ כלכליסט, במהלך סוף השבוע האחרון הצליחו כל הצדדים - תשובה ושלוש הנציגויות של סדרות האג"ח ד', ה' ו־כ"ה — להגיע להבנות באשר להיקף הביטחונות שיעמיד תשובה וכן בנוגע לאופן חלוקתם. הסכום שעליו הסכימו הצדדים נע בין 55 ל־60 מיליון שקל, שיחולקו תוך התחשבות בהיקף קרן החוב של כל סדרה. חתימה סופית צפויה להתבצע היום או מחר. הסיפור החל כאשר דלק נדל"ן הודיעה כי לא תוכל לשלם את תשלום הקרן למחזיקי אג"ח כ"ה הקצרות, ולכן ביקשה דחייה של כארבעה חודשים, עד לינואר הקרוב. בתמורה ביקשו בעלי אג"ח כ"ה כי תשובה יעמיד עבורם ביטחונות בסכום של כ־180 מיליון שקל. תשובה סירב, בעלי האג"ח עמדו על הרגליים האחוריות, ולבסוף — תוך כניסת הקרן הזרה CIM לתמונה — נחתמה הסאגה בהעמדת בטוחה בדמות רכישה חוזרת עתידית של אג"ח כ"ה בערכן הפארי, בסכום של של 36 מיליון שקל בלבד

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד