למשקיע הסולידי: אסטרטגיית אפשרית - מק"מ + מניות / אושר טובול, משנה למנכ"ל גאון טרייד, 22.2.11

מידע נוסף סחר מניות בבורסה ניתן למצוא בקטגוריה: מסחר במניות

נתוני הצמיחה של הרבעון הרביעי במשק הישראלי אשר פורסמו שבוע שעבר הצביעו על המשך צמיחה מעבר לצפי ועל עליה חדה בצריכה הפרטית והציבורית. העלייה בביקושים ובמחירי הסחורות מאיצים את האינפלציה שאמורה להמשיך לעלות במהלך שנת 2011.

התגובה של הנגיד לא תאחר לבוא וכבר היום בערב צפויה העלאת ריבית של לפחות 0.25%. פרסום הנתונים האלה תומך בהמשך עלייה בשוק המניות הנחשב לאפיק מועדף בשנת 2011, ואשר גורם למשקיעים להגדיל סיכונים ולהסטת כספים משוק האג"ח לשוק המניות.

לעומת זאת, הצפי לעליית ריבית גורם לדשדוש בשוק האג"ח ויכול לגרום להפסדי הון בטווח הקצר והבינוני. משקיעים סולידיים מתחבטים בשאלה איך להשקיע את כספם, שכן הריבית במגמת עליה ושוק האג"ח לא אטרקטיבי.

אחד הפתרונות המעניינים למשקיע הסולידי הינו אסטרטגיית מק"מ + מניות.

מק"מ הוא מלווה קצר מועד המונפק ע"י בנק ישראל לתקופה של עד שנה אחת. משקיע שנשאר עד סוף התקופה מובטחת לו תשואה ודאית. מק"מ נרכש בשער מתחת ל 100 אגורות ובסוף תקופה הוא נפדה ב 100 אגורות. ההפרש בין שער הקניה לפדיון הוא התשואה.

התשואה של מק"מ לשנה עומדת היום על 2.85%. משקיע שרוצה לנסות להשיג תשואה עודפת וליהנות מהעלייה בשוק המניות יכול להשקיע את רוב כספו במק"מ וחלק קטן ניתן להשקיע במניות.

לדוגמה, משקיע סולידי שרוצה להשקיע בשוק המניות ולהקטין משמעותית את הסיכון יכול להשקיע 97% מכספו ברכישת מק"מ. רכישת מק"מ לשנה מבטיחה תשואה של 2.85%. המשקיע יכול להשקיע את התשואה הבטוחה שהוא אמור לקבל במניות. התוצאה תהיה קרן השקעה מובטחת והמשקיע יסכן רק את הרווחים העתידיים. דוגמה נוספת היא קרנות נאמנות מק"מ 85/15 או מק"מ 90/10 קרנות אלו מייצגות אסטרטגיה של השקעת רוב הכסף באפיק סולידי עם סיכון נמוך ובחלק הנותר משקיעים במניות.

אפשרות נוספת היא להשקיע 97% במק"מ ובחלק הנותר לקנות אופציית רכש (CALL). ניתן למנף את ההשקעה ע"י חשיפה מוגדלת לשוק המניות ע"י רכישת מספר אופציות רכש. קרנות נאמנות אטרקטיביות לרכישה הן הקרנות המחקות. אלו הן קרנות עם דמי ניהול נמוכים מאד עד אפסיים. לדוגמא קרן סל מק"מ 80/20 יכולה להשקיע 80% מהנכסים במק"מ ו 20% במדד ת"א 100, כאשר התשואה של הקרן תהיה בקירוב לתמהיל הנ"ל.

קרנות נוספות מעניינות להשקעה הן קרנות שמשלבות השקעה במק"מ + אסטרטגיות מעו"ף שמטרתן להשיג תשואה חיובית בכל מצב שוק לאורך זמן. בד"כ המטרה של מנהלי הקרנות הינה תשואה חיובית גבוהה עם סטיית תקן נמוכה יותר משוק המניות.

פתרון של תשואה מובטחת + סיכון נמוך נותן למשקיעים הסולידיים שקט נפשי ויכולת להיחשף למניות על מנת להשיג תשואה גבוהה יותר לאורך זמן, ההשקעה יכולה להיות ישירה במק"מ, מניות ואופציות או עקיפה דרך קרנות נאמנות.

 
** אין לראות בכתבה זו כל המלצה אישית או כללית לפעילות כלשהי בשוק ני"ע או האופציות, או בכלל.
צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד