5 מניות מומלצות / מחלקת מחקר sell side, מיטב בית השקעות - 28.12.10

פניקס

החברה נכנסה למשבר ב-2008 עם מינוף גבוה ורמת רווחיות יחסית נמוכה. בעקבות המשבר, הוחלט להוריד את התלות בשוק ההון בתור מקור הרווח העיקרי . השפעת ההחלטה ניכרת בדו"חות הכספים. החברה שומרת על רווחי חיתום גבוהים בביטוח כללי ומגבירה את קצב המכירות של ביטוחי ריסק (חיים) לפרטים שמאופיין ע"י רווחי חיתום נאים. אנחנו צופים רווח של 357 מיליון ₪ ב-2011 לעומת  405 מיליון ₪ ב-2010  כשאנחנו מעריכים שיהיה קשה להשיג רווחי השקעה ב-2011 בגלל תמחור המלא בשווקים. אולם, עדיין מדובר על תשואה על ההון של 15% ב-2011 ובנוסף עשויים ליהנות מתשואת דיבידנד של למעלה מ-4% אחרי כמה שנים יבשות.

 

פועלים

מאז תחילת 2009 ( שסימן את סוף המשבר) הבנק מדווח על גידול עקבי ומתמשך ברווח הנקי. מגמה זו משקפת לא רק את השיפור במצב המקרו כלכלי אלא גם החלטת ההנהלה להוריד את רמת הסיכון העסקי והפיננסי. בתנאי שהמשק המקומי והכלכלה הגלובלית ממשיכים לצמוח (אפילו בקצב פושר) ב-2011, קיים סבירות גבוהה להמשך הירידה בהפרשות לחובות מסופקים. אנחנו צופים רווח נקי של 2.6 מיליארד ₪ ב-2011 לעומת  2.1 מיליארד ₪ ב-2010  גידול נאה של  24% כך שהתשואה על ההון אמורה להגיע ל 11.8% ב-2011 לעומת 9.7% בלבד ב-2010. בנוסף  המשקיעים צפוים ליהנות מתשואת דיבידנד מעל 5% אחרי כמה שנים יבשות.

 

כי"ל

פועלת בסביבה עסקית אידיאלית. מחירי הגרעינים זינקו בחודשים האחרונים כתוצאה מיבולים מאכזבים ומלאי התירס ירד לרמתו הנמוכה ביותר מזה 14 שנה. בנוסף, הממשל האמריקאי החליט להעלות את תמהיל האתנול, מה שאמור ללחוץ אפילו יותר על אספקת התירס בארה"ב ובעולם ועלול להקפיץ את מחיר התירס אל מעל 6 דולר לבושל. מחירי האשלג טרם החלו לעלות משמעותית, אולם איננו מוצאים מכלל אפשרות שהמחירים יעלו אל מעל ל-500 דולר לטון במהלך שנת 2011. לבסוף, נוסיף כי המשך הירידה בשער הדולר הוא חיובי מאוד לכי"ל מאחר שהסחורות נעות בכיוון הפוך לדולר. לכן כי"ל היא הגנה מעולה נגד מלחמת מטבעות עולמית.

 

נובה

מפתחת מכונות לבדיקה אופטית של פרוסות סליקון בתעשיית השבבים. זוהי תעשיית נישה המתאפיינת ברמת מסובכות גבוהה ביותר עם חסמי כניסה המבטיחים כי התחרות תשאר יחסית מוגבלת. החברה רוכבת על גל חיובי בשוק השבבים, הנובע בין היתר מתעשיית הטאבלטים והסמאטרפונים. חשוב לציין כי החברה מדווחת רווחים על בסיס GAAP – לא נקודה מובנת מאליה בשוק ההי-טק המקומי. כלומר איכות הרווחים של החברה היא גבוהה – ולראיה נובה אף מייצרת מזומנים – אנחנו צופים תשואת מזומן חופשי (FCF yield) מעולה של כ-17% בשנת 2011.

 

גזית גלוב

אנחנו רואים פוטנציאל ליצירת ערך עבור בעלי המניות דרך מיזוגים ורכישות (לחברה יכולת מוכחת ב-M&A) ויש כמה עיסקאות בצנרת כגון CENTRO האוסטרלית שמחזיקה בנכסים באוסטרליה וארה"ב. בנוסף, החברה צפויה להינות מהתאוששות הכלכלית בארה"ב דרך חברת הבת EQUITY ONE. אנחנו חיובים ביוחד לגבי חברת הבת ATRIUM שפועלת במזרח אירופה וברוסיה. אנחנו רואים שיפור בפרמטרים התפעוליים עוד לפני שגזית התחילה להשביח את הנכסים כפי שהיא עשתה ברכישות קודמות. גם חברת הבת CITYCON שפועלת בעיקר בסקנדינוויה צפויה להגדיל את בסיס ההכנסות בשנים הבאות תוך פיתוח חדש של נכסים קיימים. לכן, אנחנו צופים גידול של כ-7% ב-NOI מנכסים זהים לשנת 2010 (הגידול היה יותר חד ללוא הצפי לנו להיחלשות הדולר כשארה"ב מהוה כ-23% מה-NOI). נציין שה-NOI עשויה להפתיע לטובה מעבר הערכה השמרנית שלנו בשל רכישות של חברות נוספות כגון CENTRO ופיתוח של נכסים חדשים. תשואת הדיבידינד החזויה הנה באזור ה-3.5%

 

 

***

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד