פרטנר – משדרגת לדור 4, סלקום ופלאפון צפויות להצטרף בקרוב - 25.10.10

  • פרטנר הודיעה זה עתה כי חתמה על הסכם עם אריקסון לשדרוג הרשת הסלולארית שלה לדור 4, כלומר LTE. השדרוג אמור לעלות לפרטנר כ-100 מיליון דולר ואמור להסתיים עד סוף 2012. ההסכם עם אריקסון הכולל תחזוקה וסעיפים נוספים אמור להמשיך עד 2014.

 

  • LTE הוא הדור הרביעי של רשתות הסלולר ואמור להגביר את מהירות הגלישה, לפחות מבחינה תיאורטית, לעשרות מגה ביט לשנייה. חברות רבות ברחבי העולם, כולל ורייזון וודפון משדרגות גם הן לטכנולוגיה החדשה.

 

  • מדוע פרטנר בחרה לקפוץ ראשונה לבריכה בארץ? החברה שנכשלה בשנתיים האחרונות לחדור לשוק הנייח ושסבלה מביצועי חסר לעומת סלקום הממוקדת ולעומת פלאפון המתחדשת, מנסה להשיג מחדש את המובילות שאיבדה. מבחינה זו, השדרוג לדור 4 הוא צעד עסקי פיקחי מאוד ונכון מאוד. כאשר הטלפונים החכמים מדללים את המותג של המפעילות (למי אכפת באיזה רשת משתמשים כל עוד הטלפון הוא אייפון או אנדרואיד), היכולת להציע מהירות גלישה עליונה לעומת התמחורים הוא פחות או יותר היתרון היחיד שמפעיל יכול להציג ללקוחותיו.

 

  • הבעיה היא כמובן שסלקום ופלאפון צפויות מן הסתם לשדרג במהרה גם הן וכל יתרון תדמיתי או אפילו טכנולוגי בוודאי יהיה זמני מאוד. קשה גם לדמיין שמירס לא תשדרג לרשת LTE אף היא.

 

  • אנו עדים לגל של השקעות הון בשוק הטלקום הישראלי. חלק מהגל נובע מתחרות גוברת  - כמו למשל בזק הקונה ציוד VDSL כדי להתכונן לכניסת האפשרית של חברת החשמל לשוק. חלק ההשקעות נובע משינויים טכנולוגיים – לדוגמא השדרוג של פרטנר. בעיה נוספת בשוק הסלולארי היא שיהיה כמעט בלתי אפשרי לחברות הסלולאריות להוריד עלויות מאחר שבשוק שבו התחרות גוברת (כניסת מפעילים ווירטואליים, מירס, ניטרליות הרשת) יש לצפות בוודאות לעלייה בעלויות שירות, רכישת לקוחות ושימור לקוחות.

 

  • נקודה נוספת שכדאי להביא בחשבון הוא ניטרליות הרשת שעל רקע השדרוג לדור 4 הופכת לנקודה חשובה במיוחד. על רשת רחבת פס באמת, טכנולוגיות VoIP יכולה לייצר איכות קול מושלמת. אם משרד התקשורת ייאלץ את חברות הסלולר לא להתערב בתנועה שעוברת על הרשתות שלהן (ויש להניח שמי שקונה רוחב פס יש לו זכות להעביר תנועה כאוות נפשו), אפשר לדמיין מצב שבו אפליקציות מסוג סקייפ, פרינג' ודומיהן, ייהפכו לסיוט אמיתי עבור מפעילות הרשת.

 

המלצה - תשואת שוק, מחיר 60 ש"ח.

**מסמך זה הוכן על-ידי מיטב ברוקראז' בע"מ, בהסתמך על מידע אשר נאסף ו/או מתבסס על מידע הזמין לציבור ממגוון מקורות. מיטב ניהול השקעות בע"מ מניחה שמידע זה הוא מהימן ואינה מבצעת בדיקה עצמאית של המידע. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מסמך זה אינו מתיימר להיות ניתוח מלא של כל העובדות והנסיבות הקשורים בו והדעות המובאות בו, כולן או חלקן, עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. קורא מסמך זה אינו יכול להניח כי הסתמכות על המסמך או שימוש בו יצרו עבורו רווחים. מיטב ברוקראז' בע"מ, כל חברה הנשלטת על-ידה, במישרין או בעקיפין, מיטב ברוקראז' בע"מ, כל חברה הנשלטת על-ידה, במישרין ובעקיפין, וכן כל בעל שליטה, נושא משרה ועובד במי מהן אינם אחראיים לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה או השתמש בו, כולו או חלקו. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה בניירות ערך או בנכסים פיננסיים. מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת נייר ערך או נכס פיננסי או לביצוע כל עסקה בהם. מיטב ניהול השקעות בע"מ היא חברת בת בבעלות מלאה של מיטב בית השקעות בע"מ. מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה, הישירה או העקיפה, עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה, הנפקת מכשירים פיננסיים וחיתום, ועשוי להיות למי מהן או למי מבעלי השליטה, נושאי המשרה או העובדים בהן, עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או רכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע עסקה, בהתאם למגבלות הדין, עבור עצמם ו/או עבור אחרים, בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים הנזכרים במסמך. כן, עשויה מיטב בית השקעות בע"מ, חברות בשליטתה, הישירה או העקיפה, ובעלי שליטה, נושאי משרה או עובדים במי מהן להיות בעלי קשרים עסקיים עם התאגידים הנזכרים במסמך זה או הקשורים בהם, לרבות לקבל או להעניק להם שירותים שונים. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב ניהול השקעות בע"מ ו/או למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, הישירה או העקיפה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד