מניות בנעקב - 13.9.10 - פועלים ואלוני חץ

מעבר לדף הראשי של בורסה, מניות ושוק ההון


בנק הפועלים:

התשואה על ההון כמעט מחליפה קידומת:

 

בנק הפועלים דיווח על תוצאות טובות משמעותית מהצפי ברבעון השני של 2010 בעיקר הודות לגידול מעבר לצפי בהכנסות. בהכנסות המימון, ההשפעה השלילית בגין נגזרי המדד הייתה נמוכה מהצפי על אף הירידה החדה בתשואות בעקום הממשלתי ברבעון והבנק מצפה שהנזק ברבעון השלישי מהנגזרות יהיה באותו סדר גודל.

שיפור נרשם בהכנסות מעמלות תפעוליות, דבר הנובע מקפיצה בעמלות בטיפול אשראי ל-175 מיליון ₪ ברבעון. בצד ההוצאות, נרשמה עלייה בשל מחיקת מוניטין של 82 מיליון ₪ בגין בנק פוזיטיף. במקרה והבנק יחליט לצאת מההשקעה בטורקיה בעתיד, הוא הכין כבר את הקרקע, תוך הורדת השווי למחירים פחות או יותר מציאותיים.

בשורה התחתונה בנק הפועלים מציג דו"ח חזק ואנחנו מעלים את תחזית הרווח לשנת 2010 וצופים תשואה על ההון של 9.6% חלף 8.8%. במקביל אנחנו גם מעלים את ההמלצה לקניה הודות לשיפור באיכות ונראות מקורות הרווח.

אולם, המעבר לתקינה האמריקאית בגין חובות אבודים, יקטין להערכתנו את ההון העצמי ב-2.25% בסוף השנה.

 

אלוני חץ:

ניצלה את המשבר לחיפוש הזדמנויות

 

חברת אלוני חץ הינה חברת אחזקות הפעילה בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל. שלוש האחזקות העיקריות של החברה הן חברת PSP Swiss Property בשוויץ, חברת אמות בישראל וחברת First Capital בקנדה. בנוסף לחברה גם אחזקות בחברת Equity One הפעילה בארה"ב ובקרן השקעות לנדל"ן באנגליה.

חברת PSP פעילה בתחומי שוויץ בלבד ומתמקדת בעיקר בשוק הנדל"ן המניב למשרדים (כ-67% מסך שטח הנכסים), בעיקר בציריך (כ-62% מסך שטח הנכסים).

חברת אמות פעילה בעיקר בתחום המשרדים (כ-41% מהשכ"ד) והקניונים והמסחר (כ-33% מהשכ"ד) בישראל בלבד.

חברת First Capital פעילה בעיקר בתחום המרכזים המסחריים מעוגני הסופרמרקטים בעיקר באזורי טורטנטו וקלגרי בקנדה. בעל המניות המרכזי ב-First Capital הינה חברת הנדל"ן גזית גלוב. את משבר הנדל"ן האחרון צלחו בהצלחה שלוש האחזקות העיקריות של אלוני חץ ושמרו על יציבות בתוצאותיהן ונהנו מיציבות יחסית בכלכלות בהן פועלות.

את שנות המשבר ניצלה החברה להורדה הדרגתית של שיעורי המינוף שלה תוך חיפוש הזדמנויות השקעה חדשות ברחבי העולם. נכון להיום, תרם ביצעה החברה השקעה מהותית כלשהיא אך מהלך כזה צפוי, ככל הנראה, להתרחש בשוקי מערב אירופה או ארה"ב באזור תחילת שנת 2011.

החברה נסחרת כיום מתחת לשווי ה-NAV הסחיר שלה וככזאת היא מומלצת להשקעה. מאידך, סיכון מהותי בחברה נובע מחשיפת ההון העצמי שלה בצורה משמעותית לפרנק השוויצרי (כ-18% מסך ההון העצמי).

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד