בזק - עדיפה על סלקום ופרטנר - גלעד אלפר, מחלקת מחקר מיטב - 9.8.10

למידע נוסף אודות המסחר בשוק ההון


עפ"י העיתונים, משרד התקשורת החליט להוריד את דמי הקישוריות בשתי פעימות - בפעימה הראשונה והמיידית יורדו דמי הקישוריות מ-23 אגורות ל-10 ובפעימה השנייה תהיה ירידה נוספת ל-5 אגורות ב- 2013.
לא ברור לנו עדיין אם הפעימה השניה תהיה הדרגתית - נניח ירידה של אגורה כל חצי שנה - או שאולי תהיה ירידה של 5 אגורות בבת אחת בסוף 2013.

 

כמו כן פורסם כי יהיה תעריף נמוך במיוחד בשביל המפעילים הווירטואליים אבל לא ברור לנו אם בעצם מדובר על התעריף של ה-10 אגורות. בכל אופן, דמי קישוריות של 5 אגורות יאפשרו למפעילים הווירטואליים לייצר רווחים תוך כדי מתן הנחות כבדות לעומת התעריפים שפרטנר, סלקום ובזק גובות. בכך, חברות הסלולאר נכשלו בנסיונן לעצור את הרגולטור בנושא זה כפי שלדעתנו הן תיכשלנה גם בנסיונן לעצור את כניסת מירס.

 

אנו ממשיכים להזהיר כי הצלחה מלאה של רפורמת התקשורת - כולל כניסת מירס - תביא לירידות של כ-30%-25% במניות פרטנר וסלקום. בנוסף, אנו צופים כי בזק תהיה החברה הנלהבת ביותר לחתום על חוזים עם המפעילים הווירטואלים. זאת מפני שלבזק, כמונופול הקווי, יש אינטרסים ומערכת יחסים עם הרגולטור החורגים מהמגרש הצר של הסלולאר, וכן בגלל שעם שתי רשתות, לבזק יש אינטרס כלכלי בהוספת דקות לרשת.

כשחקן הקטן ביותר בתחום ה-pre-paid בזק נמצאת במצב יחסי טוב בהרבה מפרטנר וסלקום, שעלולות להפסיד נתחי שוק משמעותיים.

 

אנו חוזרים על המלצת "תשואת יתר" על בזק עם מחיר מטרה של 10 ש"ח. קשה לקבוע מחירי מטרה על פרטנר וסלקום, אולם ברור כי הפוזיציה הנכונה היא משקל יתר בבזק ומשקל חסר משמעותי בשתי הסלולאריות.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

פעיל ואינו מוצג
דלג על פעיל ואינו מוצג
עבור לתוכן העמוד